Piłkarze Stomilu zapowiadają walkę do końcowego gwizdka w starciu z Bełchatowem

Piłkarze Stomilu zapowiadają walkę do końcowego gwizdka w starciu z Bełchatowem
Trener i piłkarze Stomilu na konferencji prasowej mówili o przygotowaniach do zbliżającego się sezonu i meczu z GKS Bełchatów
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W czwartek (25 lipca) odbyła się ostatnia konferencja Stomilu przed rozpoczęciem sezonu, w której udział wzięli trener Piotr Zajączkowski i kilku piłkarzy. Mówili o przepracowanym okresie przygotowawczym i pierwszym ligowym spotkaniu z GKS Bełchatów.

Już w sobotę (27 lipca) „Duma Warmii” rozpocznie rozgrywki I ligi. Drużyna pojedzie do Bełchatowa, gdzie zmierzy się z tamtejszym GKS-em. Zawodnicy zapowiadają, że pokażą się z jak najlepszej strony, bo świetnie przepracowali okres przygotowawczy. Jako pierwszy głos zabrał trener Stomilu Piotr Zajączkowski, który podkreślił, że zespół wykonał świetną pracę w presezonie.

Stomil przez ostatnie 3-4 lata oscylował na granicy spadku i upadku. W tej chwili ta sytuacja zdecydowanie się zmieniła. Okres przygotowawczy przebiegał bardzo harmonijnie. Byliśmy na dwóch zgrupowaniach, rozegraliśmy szereg sparingów. Wyniki były różne: doznawaliśmy porażek i odnosiliśmy zwycięstwa. Najważniejsza jest w tym praca, jaką wykonaliśmy i atmosfera, jaka nam towarzyszyła – powiedział na konferencji Piotr Zajączkowski.

Dodał również, że zespół jest gotowy na starcie z GKS-em Bełchatów, który jest niewygodnym rywalem z uwagi na świetną defensywę – bełchatowianie stracili najmniej goli w II lidze w ubiegłym sezonie.

Wiemy, że czeka nas bardzo trudne spotkanie z racji tego, że Bełchatów gra z niskiej, głębokiej defensywy i wyprowadza dobre, szybkie ataki. Jesteśmy na to przygotowani. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz – dodał trener Stomilu Olsztyn.

Janusz Bucholc, kapitan drużyny dodał, że w tym starciu tak samo ważny jest zarówno optymizm, jak i pokora.

Bardzo dobrze przepracowaliśmy ten okres przygotowawczy. Skupiamy się tylko na Bełchatowie i myślę, że z pokorą, chłodną głową, ale i optymizmem patrzymy na najbliższy mecz ligowy – wyjaśnił kapitan.

Podobnego zdania jest Grzegorz Lech, który mówi, że zespół będzie walczył przez całe spotkanie.

Jesteśmy zmobilizowani i tupiemy nogami, żeby pierwszy mecz już się zaczął. Chcemy już wejść na boisko i zacząć walczyć – przyznał.

Zawtórował mu Artur Siemaszko.

Za chwilę zaczyna się sezon. Myślimy tylko o tym, aby w sobotę wyjść na plac i pokazać, jak przepracowaliśmy świetny okres przygotowawczy – powiedział napastnik, który przed zbliżającym się sezonem powrócił do Olsztyna.

2147382000
Galeria

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • Babcia 2019-07-26 11:52:59 5.173.*.*
  Dlaczego odmawia Pan innej osobie aby czytała artykuły?. Podobno w Polsce przecietny obywatel czyta bardzo mało.Gimnazjalisci nie potrafią czytać. Nie można mieć zatem żalu że wielu z nich nie dostało się do szkoły pierwszego wyboru. Nie kazdy musi znac sie na pilce nożnej. Ostatnio o Stomilu bylo wiele artykułów. Większość dotyczyła kłopotów finansowych klubu. Prezydent także dostarczył kłopotów klubowi. Nawet radny zgłosił do Prokuratury możliwość popełnienia przestępstwa przez Grzymowicza. Jak w takiej sytuacji nie interesować się artykułami? Grzech.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Dzik8297 2019-07-25 20:04:18 5.173.*.*
  Jak nie interesujesz się Stomilem to nie czytaj artykułów, a tym bardziej nie pisz komentarzy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Sympatyk Dumy Warmii 2019-07-25 16:35:00 37.47.*.*
  do Anty Stomil kurwiszcze, Gen, Majk@ Takich dzbanów jeszcze nie spotkałem jacy Wy jesteście. Kiedyś mówiono że gdyby głupota umiała latać to wielu byłoby gołębiami. W waszym przypadku Wy bardzo wysoko już szybujecie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • Janusz Nosacz I 2019-07-25 13:16:34 79.184.*.*
  piłka nożna jest nudna, zwłaszcza w wykonaniu naszej reprezentacji
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • Manieczek 2019-07-25 13:03:09 213.184.*.*
  Jasiu i Ty mówisz o pokorze? A kto pół roku temu nie miał pokory w sobie, płacząc do kamery po meczu, że w Olsztynie to tylko Stomil istnieje i tak nie może być, że Stomil przestanie istnieć, bo nic innego się nie liczy w tym mieście? I Ty mówisz o pokorze wobec innych?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Abc 2019-07-25 11:37:09 37.47.*.*
  Cytat: ,,Piłkarze Stomilu zapowiadają walkę do końcowego gwizdka w starciu z Bełchatowem". Czym zajmuje się piłkarz? Kopaniem piłki i uganianiem się po murawie. Czy on ma walczyć? Chyba nie. Walczy się na ringu czy w klatce. Co to za język? Nowomowa Panie redaktorze. Ale jacy piłkarze taki język.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 16
 • AntyStomil 2019-07-25 11:07:45 37.47.*.*
  Jakim prawem zawraca się ludziom, którzy tego sobie nie życzą głowę problemami Stomilu?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 35
2147382000