Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyna szuka zawodników i... sponsorów

Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyna szuka zawodników i... sponsorów
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Anna Kajat

Działacze Warmii Energi już myślą o przyszłym sezonie na zapleczu PGNiG Superligi. Problemy jednak są "jak zwykle" te same - niewystarczające środki finansowe.

Od zakończenia sezonu Ligi Centralnej minął już ponad miesiąc, ale działacze Warmii Energa nie mają wolnego czasu. Wręcz przeciwnie, jest to okres wzmożonej aktywności. Tuż przed zakończeniem rozgrywek rozpoczęły się rozmowy z zawodnikami, mające na celu przedłużenie kontraktów. W wyniku tego nowe aneksy finansowe i kontrakty z klubem podpisało 11 zawodników. Czterech z nich nie pojawi się jednak w najbliższym sezonie w barwach niebiesko-biało-czerwonych, a w przypadku Krystiana Matusiaka postanowiono o wypożyczeniu do pierwszoligowej Gwardii Koszalin. Zespół uzupełnił absolwent SMS w Płocku, Damian Szniter. 19-letni rozgrywający o pozycję powalczy z niewiele starszym Michałem Safiejko. Ten duet ma zastąpić odchodzącego Damiana Didyka, aczkolwiek klub poszukuje także doświadczonego leworęcznego rozgrywającego na tą pozycję. Już wcześniej awizowano natomiast zmianę trenera. Na miejsce Igora Stankiewicza przyszedł znany z dobrej pracy z młodzieżą charyzmatyczny Dariusz Molski, współtwórca sukcesów gorzowskiej Stali.

Jeśli chodzi o wzmocnienia, to działacze muszą uzupełnić skład o co najmniej dwóch rozgrywających. Poszukiwania trwają, a przeszkodą mogą być... finanse. Budżet klubu, aczkolwiek stabilny, nie pozwala na szaleństwo na rynku transferowym. Dlatego działacze kuszą "dobrymi warunkami sportowymi, świetnym trenerem i wizją gry na silnym zapleczu PGNiG Superligi w perspektywicznym zespole". Ponadto wciąż poszukiwani są sponsorzy, którzy wsparliby działania klubu. To pozwoliłoby na szersze pole manewru i negocjacje z doświadczonymi graczami. Jak wskazują informacje z klubów Ligi Centralnej, gra na tym poziomie wpłynęła na decyzję o wzmacnianiu składów. Podobną drogą chce iść Warmia Energa Olsztyn.

Zawodnicy pozostający w klubie:

Michał Safiejko – nowy aneks
Marcin Laskowski – nowy aneks
Adam Konkel – nowy aneks
Jakub Zemełka - nowy kontrakt
Daniel Makowski – nowy aneks
Michał Sikorski - nowy kontrakt
Marcin Malewski - nowy kontrakt
Dominik Stępień – nowy aneks
Dawid Reichel – kontynuacja wypożyczenia
Mateusz Kopyciński – nowy aneks
Cezary Kaczmarczyk  – nowy aneks

Zawodnicy obchodzący:

Michał Klapka
Adrian Chełmiński
Damian Didyk
Adrian Gruszczyński
Krystian Matusiak

Przybyli:

Damian Szniter

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000