Piłka ręczna. Szczypiorniak utrzymał się w I lidze

Piłka ręczna. Szczypiorniak utrzymał się w I lidze
Fot. KS Szczypiorniak Olsztyn

Nieco w cieniu twardej walki o ligowy byt w Lidze Centralnej Warmii Energa Olsztyn, pozostaje rywalizacja ekip znajdujących się na jej zapleczu. Nasze województwo ma w  nim dwie drużyny: olsztyńskiego Szczypiorniaka i KPR Elbląg.

Debiutujący w I lidze olsztynianie zakończyli już swoją grę w sezonie 2021/2022, natomiast elblążanie mają jeszcze do rozegrania dwa spotkania. Pierwsze odbędzie się już dziś (7 maj)a w Elblągu z Sokołem Kościerzyna, drugie tydzień później w Kwidzynie z USAR-em.

Pożegnalny mecz z ligą olsztynianie zagrali w Kwidzynie z tamtejszym SMS ZPRP II, ulegając mu 32:45 (16:26). Bramki dla zespołu z Olsztyna zdobyli: Mosiewicz 9, Lewandowski 6, Domagalski 6, Dzido 6, Ostrówka 3, Zaborowski 1 i Sypniewski 1.

Olsztyński Szczypiorniak jest jedyną ekipą w grupie A I ligi, który ma już rozgrywki za sobą. Prawie wszystkie pozostałe drużyny mają przed sobą jeszcze po dwa spotkania. Jednak bez względu na ich wyniki, oba zespoły z naszego regionu pozostaną w I lidze na kolejny sezon.

- Osiągnęliśmy swój zamierzony cel, to znaczy pozostajemy w pierwszej lidze na drugi sezon - powiedział nam trener Szczypiorniaka Konstanty Targoński. - W maju nasi zawodnicy będą trenować dwa razy w tygodniu. W czasie tego roztrenowania ćwiczymy pewne ważne elementy gry. Czerwiec i lipiec będzie dla nich wolny. My, szkoleniowcy i działacze, dopinamy powoli naszą klubową kadrę na rozgrywki nowego sezonu. Z niecierpliwością czekamy na powrót po kontuzji i operacji naszego czołowego zawodnika Wojciecha Golksa. Szkoda, że nie udało się nam zakończyć sezon zwycięstwem. Pokazaliśmy jednak w meczu z SMS charakter i wolę walki. Zabrakło trochę szczęścia i determinacji w końcówce, co zdeformowało wynik.

Lech Janka

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • mokat 2022-05-10 19:34:30 195.136.*.*
    BRAWO PANOWIE ABY TAK DALEJ
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
2147382000