Dziś jest: 02.05.2024
Imieniny: Anatola, Atanazego
Data dodania: 2023-12-11 10:04

Piłka ręczna. Burmistrz Biskupca podziękował piłkarzom Warmii Energi. Zwycięstwo na pożegnanie [ZDJĘCIA]

W sobotę (9 grudnia) burmistrz Biskupca oficjalnie podziękował piłkarzom Warmii Energa za grę w biskupieckiej hali

W sobotę (9 grudnia) Warmia Energa Olsztyn pożegnała się z publicznością w Biskupcu, odnosząc zwycięstwo nad Tytanami Wejherowo (36-26). Nim wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego burmistrz Biskupca, Kamil Kozłowski, postanowił uroczyście podziękować piłkarzom ręcznym za wspólnie spędzony czas.

W związku z modernizacją hali Urania olsztyńscy piłkarze ręczni przez ponad dwa sezony, korzystali z gościnności hali Zespołu Szkół w Biskupcu. W nowym roku odnowiona Urania miałaby się jednak ponownie stać miejscem treningu i rozgrywania spotkań przez Warmię Energę.

Przez ostatnie 2 i pół roku olsztyńscy piłkarze ręczni korzystali z gościnności burmistrza Biskupca, Kamila Kozłowskiego

Sobotnie spotkanie z Tytanami było więc pożegnaniem z biskupiecką widownią. Na tę okoliczność burmistrz Kamil Kozłowski, w towarzystwie dyrektora lokalnego Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, Wojciecha Hubacza, złożyli na ręce prezesa Zbigniewa Czapli pamiątkową tablicę.

Od lewej: Wojciech Hubacz (dyrektor CKTiS), Zbigniew Czapla (prezes Warmii Energii), Kamil Kozłowski (burmistrz Biskupca). Fot. Warmia Energa

Burmistrz podziękował piłkarzom za reprezentowanie miasta i promowanie Biskupca na sportowej mapie Polski. Podziękowania za gościnę płynęły z kolei od prezesa Czapli. - W Biskupcu na pewno czujemy się jak u siebie! - podkreślają w klubie.

Po formalnościach przyszło rozegrać mecz. Warmia Energa, aby zapewnić sobie liderowanie w ligowej tabeli musiała wygrać różnicą co najmniej 9 trafień. Od pierwszych minut podopieczni Karola Adamowicza dyktowali swoje warunki. Po dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili 8:4. W kolejnych minutach rozsypał się worek bramek i na przerwę drużyny zeszły przy wyniku 20:14.

Piłkarze Warmii Energa odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad rywalami z Wejherowa

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 36-26, co zagwarantowało pierwsze miejsce w lidze. Teraz przyszedł czas na odpoczynek i zbieranie sił na dużo trudniejszą część sezonu od stycznia. Przed Warmią Energą m.in. dwumecz z Gwardią Koszalin i rewanże z czołówką ligi.

- Bardzo nas cieszy zwycięstwo. Szczególnie taką liczbą bramek – mówił po meczu trener Adamowicz. - Cieszę się, że ostatnie spotkanie w hali w Biskupcu wypadło tak okazale. Teraz mamy wolne tzn. nie tak zupełnie, bo zawodnicy otrzymają indywidualne zadania do wykonania. Potem są święta, a od stycznia mam nadzieję, że wejdziemy do hali Urania. Tam zaczniemy przygotowania do obozu zimowego, który jak zwykle będzie w Rynie.

Trener Karol Adamowicz wyczekuje powrotu do hali Urania

W klubie liczą, że kibice, którzy tak wiernie dopingowali drużynę podczas meczów w Biskupcu, pojawią się też wkrótce w hali Urania.

Warmia Energa Olsztyn - Tytani Wejherowo 36:26 (20:14)

Bramki dla Warmii Energi: Jaworski, Kaczmarczyk, Rynkiewicz - Reichel (6), Prusko (1), Adamczyk (4), Drobik (1), Przysiek (1), Sikorski (4), Lewandowski (1), Zemełka (6), Kryński (9), Dzido (1), Malewski (2).

Bramki dla Tytanów Wejherowo (najlepsi strzelcy):  Jurkiewicz 10, Warmbier 5.

kary: Warmia Energa - 10 min; Tytani - 6 min

widzów: 205

🤾‍♂️🏆W minioną sobotę podczas meczu Warmia Energa Olsztyn w hali przy Zespole Szkół w Biskupcu sportowe emocje sięgnęły...

Opublikowany przez Kamila Kozłowskiego Burmistrza Biskupcę Poniedziałek, 11 grudnia 2023