Piękny gest Roberta Lewandowskiego! Ostródzki szpital otrzyma bliko 220 tys. zł na walkę z koronawirusem

Piękny gest Roberta Lewandowskiego! Ostródzki szpital otrzyma bliko 220 tys. zł na walkę z koronawirusem
Robert Lewandowski wraz z małżonką
Fot. Instagram.com.pl/_rl9

Czołowy piłkarz reprezentacji Polski, a także Bayernu Monachium, Robert Lewandowski przekazał na walkę z koronawirusem 1 mln euro, czyli około 4,6 mln złotych.

Kwota ta zostanie podzielona na 21 szpitali walczących z pandemią. Wśród nich jest szpital w Ostródzie, który tym samym otrzyma blisko 220 00 tys. zł.

Na podobny gest zdecydował się również m.in. wychowanek olsztyńskich klubów: Warmii, Stomilu i Tempa 25 - Rafał Gikiewicz, a obecnie zawodnik Unionu Berlin, który zrezygnował z części swojej pensji.

Część dziennikarzy i kibiców sceptycznie podeszła jednak do gestu Lewandowskiego.

- Czekam, aż media połapią się w końcu, że ta cała działalność charytatywna bogatych to jedna wielka ściema i te "miliony rzucone na pomoc" to dla nich drobniaki, które kupują im gigantyczny PR i polityczną ochronę przed wyższymi podatkami - napisał na Twitterze dziennikarz Jakub Wencel, którego oryginalny wpis publikujemy poniżej.

Środowisko sportowe stanęło w obronie Lewandowskiego. Bronił go m.in. komentator Canal+ Andrzej Twarowski. - Najlepiej by było, gdyby Robert Lewandowski przekazał wszystko, co ma, a jeszcze lepiej, żeby dał więcej niż ma i zaciągnął kredyt. Ludzie nie przestają człowieka zaskakiwać - napisał Twarowski.

Lista wszystkich jednoimiennych szpitali zakaźnych powołanych do walki z koronawirusem SARS CoV-2 i wywoływaną przez niego chorobą Covid-19:

* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu;
* Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu;
* Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Puławach;
* Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim;
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu;
* Szpital Uniwersytecki w Krakowie;
* Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie;
* Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu;
* Centrum Medyczne w Łańcucie;
* Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży;
* 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku;
* Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie;
* Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie;
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach;
* Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu;
* Szpital w Starachowicach;
* Szpital w Ostródzie;
* Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu;
* Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu;
* Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Poznaniu;
* Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz