Otwierają Aquasferę. Na jakich zasadach można korzystać z basenów?

Otwierają Aquasferę. Na jakich zasadach można korzystać z basenów?
Basen miejski
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Jak informowaliśmy wcześniej, Aquasfera zostanie otwarta w sobotę, 6 czerwca. Wiemy już, na jakich zasadach będzie można korzystać z basenów. Do obiektu będzie mogło wejść maksymalnie 150 osób.

W artykule Reanimacja Aquasfery informowaliśmy o tym, że obiekt wznowi swoją działalność 6 czerwca. Jednak wówczas Ministerstwo Zdrowia nie miało jeszcze gotowych wytycznych, na jakich zasadach będzie można korzystać z basenów w całej Polsce.

Aquasfera była zamknięta przez prawie trzy miesiące. Czas ten pracownicy obiektu wykorzystali na przeprowadzenie przeglądu urządzeń i zabiegów konserwacyjnych, które zazwyczaj są wykonywane we wrześniu.

- Rozpoczęliśmy napełnianie niecek basenowych wodą, a jest to niebagatelna kwestia 3 mln litrów, a cały proces trwa kilka dni! Następnie uruchomiliśmy systemy podgrzewania i uzdatniania wody, dopiero po tych zabiegach mogliśmy oddać próbki wody do badań. Koniec końców mamy komplet dokumentów świadczących o tym, że nasz obiekt jest gotowy na przyjęcie gości – informuje Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Zasady korzystania z Aquasfery:

 1. Do obiektu wchodzimy w maseczkach zasłaniających usta i nos, zdejmujemy je dopiero w przebieralniach,

 2. Po wejściu i przed wyjściem z WCRS dezynfekujemy ręce,

 3. Istnieje obowiązek zachowania dystansu społecznego, czyli odległości 2 metrów,

 4. We wszystkich basenach WCRS Aquasfera może przebywać maksymalnie 150 osób; obsługa obiektu może odmówić wpuszczenia klientów na teren hal basenowych po przekroczeniu tej liczby,

 5. Z jednego toru w basenie jednocześnie mogą korzystać maksymalnie 4 osoby,

 6. Nie ma możliwości korzystania z saun,

 7. Widownia jest wyłączona z użytkowania, hall główny stanowi tylko i wyłącznie ciąg komunikacyjny,

 8. Jednocześnie przypominamy o stale obowiązujących zasadach przestrzegania higieny osobistej, o dokładnym umyciu ciała pod prysznicem przed wejściem do wody oraz o niekorzystaniu z obiektu, gdy podejrzewamy u siebie jakąkolwiek chorobę.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Tamara Twardodupcewa 2020-06-04 12:40:44 109.241.*.*
  A co z karnetami, które były kupione kilka dni przed zamknięciem obiektu? Czy ulegają one automatycznemu przedłużeniu czy po prostu stanowi bezpodstawny dochód Aquasfery?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • Bywalec 2020-06-04 12:03:24 81.190.*.*
  w wodzie w basenach jest tyle chemii że sensu brak w dezynfekcji rąk.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1