Otwarto pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych w województwie warmińsko-mazurskim

Otwarto pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych w województwie warmińsko-mazurskim
W Ostródzie otwarto pierwszy w województwie Punkt Szczepień Powszechnych
Fot. Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Dziś (19 kwietnia) w Ostródzie otwarto pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych w województwie warmińsko-mazurskim. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wojewoda Artur Chojecki oraz starosta ostródzki, Andrzej Wiczkowski.

W wydarzeniu udział wzięli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, wicestarosta ostródzki Jan Kacprzyk, dyrektor Wojewódzkiego Oddziału NFZ dr Andrzej Zakrzewski, prezesem szpitala w Ostródzie Jacek Dudzin, dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi Henryk Rybacki oraz pełnomocnik ds. szczepień Krzysztof Kuriata z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

- Powstanie tego punktu i kolejnych pozwoli na znaczne przyspieszenie procesu szczepień w naszym województwie, jak i w całej Polsce. Naszym priorytetem jest, aby w krótkim czasie udało się zaszczepić jak najwięcej osób, co pozwoli nam na powrót do normalności. Według założeń chcemy wszystkich chętnych zaszczepić do końca sierpnia - poinformował wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

W Punktach Szczepień Powszechnych zlokalizowanych w miastach do 50 tys. mieszkańców każdego dnia będzie wykonywanych około 200 szczepień. Punkty w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców mają mieć wydajność na poziomie minimum 500 dawek dziennie. Nowe punkty są tworzone m.in. w budynkach z dobrą lokalizacją oraz odpowiednią infrastrukturą (szkoły, domy kultury, hale sportowe itp.).

Wyznaczanie lokalizacji nowych punktów zostało poprzedzone przeprowadzoną przez Narodowy Fundusz Zdrowia dla całego kraju analizą poziomu wyszczepień w poszczególnych miastach i powiatach. Jednym z założeń jest równomierny przebieg i poziom wyszczepienia. Szczególną uwagę zwrócono na te powiaty, w których przewidywany czas na wyszczepienie całej populacji jest znacznie dłuższy niż przyjęty dla całego kraju.

Punkty Szczepień Powszechnych są organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego we współpracy z podmiotem wykonującym działalność leczniczą, na polecenie wojewody, w punkcie zatwierdzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Każdy powiat może zwrócić się do wojewody o jednorazową dotację w wysokości 5 tys. zł na utworzenie jednego nowego Punktu Szczepień Powszechnych. NFZ je finansuje.

Komentarze (15)

Dodaj swój komentarz

 • Brodude 2021-04-20 07:12:45 37.30.*.*
  PiS jest gotowy mordować olsztynian nie otwierając punktów szczepień i nie dostarczając szczepionek tylko dlatego, że nie jesteśmy ich pachołkami jak Podkarpacie, Lubelszczyzna czy Białostocczyzna. Zrozumcie to, oni chcą nas terroryzować i pomordować część z nas żeby nam dać nauczkę. To zbrodnia przeciwko ludzkości i sprawa do ETPC w Hadze
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Świński ryj 2021-04-19 20:52:10 195.136.*.*
  Do konca sierpnia chca zaszczepic wszystkich chetnych,a co pozniej?bedziecie otwierac wszystko,dzieciaki zaczna sie normalnie uczyc,lekarze leczyc?czy bedziecie wdrazac kolejny etap tej kowidowej hucpy czyli przymusowe,silowe, szczepienie reszty opornego spoleczenstwa.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • Dfer 2021-04-19 20:34:12 176.221.*.*
  Hurra... mamy powszechny punkt szczepień ( przez ostatnie 80 lat robiły to przychodnie). Czekam na powszechny punkt zgłaszania kradzieży i rozbojów ( przez ostatnie 80 lat zgłaszane były na milicje/policje)...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
 • .R.O. 2021-04-19 17:17:23 83.23.*.*
  „Co my robimy tym misiem? To nasze mówimy, i to nie jest ostatnie słowo.”
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 0
 • Sorry 2021-04-19 16:11:23 5.172.*.*
  Co z otwarciem takiego punktu w Olsztynie przy ul. Mariańskiej i należącego do Miejskiego Szpitala Zespolonego? Coś źle zrozumiałam z wcześniejszych przygotowań i zapowiedzi czy nie wpisuje się to w sympatię naszego katechety znaczy wojewody?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 0
 • szok 2021-04-19 15:48:45 88.156.*.*
  szczpionka nie chroni przed zachorowaniem. trzeb wdrażać leki, a nie eksperymenty medyczne typu te szczpionki, za które nawet producenci nie chcą brać odpowiedzialności. jest lek amantadyna, tylko pytanie dlaczego politycy w Polsce ja blokują? jest już podawana na całym świecie. W Niemczech jest wprowadzona do masowej produkcji w postaci wziewnej i jako tabletki. a co robią w tej kwestii politycy w Polsce, wszelkich opcji? od roku udają, że amantadyną nie można leczyć, mimo, że wielu lekarzy robi to z sukcesem. a szczególnie doktor Bodnar z Przemyśla, który od roku przyjmuje pacjentów osobiscie mimo pandemii i leczy ich amantadyną. I błaga rząd , by ja wdrozył do leczenia. Ile istnień ludzi moża bylo uratować dzięki wdrożeniu tego leku do leczenia. a tak leczenie ludzi ze zwykłymi chorobami zostało całkowicie zablokowane, bo sa procedury covidowe i ściema, że w góle się leczy. a zwolnienie lekarzy z odpowiedzialności za to co wyprawiają też jest skandalem. większość z nich nawet nie poczuwa się do tego, żeby walczyć o leczenie amantadyna, bo mają kase za ludzi pod respiratorami. kot nami rzadzi i nas leczy?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 11
 • Janusz Nosacz I 2021-04-19 15:47:26 176.221.*.*
  Pewnie bo pisowcy w Olsztynie nie otworzą. Nie ma to jak podział na lepszych i gorszych.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 0