Dziś jest: 23.02.2024
Imieniny: Damiana, Polikarpa
Data dodania: 2023-11-28 15:13

Redakcja

Oto mistrzowie alternatywnego transportu

Oto mistrzowie alternatywnego transportu
Olsztyńskie szkoły rywalizowały w kolejnej odsłonie akcji "Sam sobie sterem - wszędzie pieszo lub rowerem"
Fot. UM w Olsztynie

Przez dwa tygodnie w połowie września olsztyńskie szkoły rywalizowały w kolejnej odsłonie akcji "Sam sobie sterem - wszędzie pieszo lub rowerem". Właśnie poznaliśmy najlepszych uczestników tego przedsięwzięcia.

reklama

W tegorocznej akcji wzięły udział 22 olsztyńskie szkoły. Łącznie rywalizowało 1669 osób, które razem zdobyły prawie 389 tys. aktywnych kilometrów. Ostatecznie zostało wyróżnionych 12 najbardziej aktywnych placówek, a pięć z najwyższym wynikiem może już cieszyć się z zamontowanych na ich terenie stacji rowerowych.

- To niezwykle istotnie, że tak tłumnie i aktywnie wzięliście udział w tej akcji - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Jesteście doskonałymi ambasadorami zmian zachowań. Wybieranie na co dzień alternatywnych, ekologicznych środków transportu wpływa przecież pozytywnie nie tylko na środowisko, ale także na zdrowie mieszkańców.

Celem akcji, będącej częścią kampanii edukacyjnej "Zmieniamy przyzwyczajenia", jest zachęcenie do zmiany nawyków transportowych.

- Akcja polegała przede wszystkim na gromadzeniu jak największej liczby "aktywnych kilometrów" - przypomina zastępca prezydenta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz. - Można było je zdobywać podróżując do szkoły przez piętnaście wrześniowych dni pieszo, rowerem, hulajnogą lub innym ekologicznym środkiem transportu.

Najbardziej aktywnymi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25. 386 uczniów zdobyło nieco ponad 73 tys. km. Na kolejnych pozycjach znalazły się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych (prawie 64,8 tys. km), Szkoła Podstawowa nr 33 (39,3 tys. km), Szkoła Podstawowa nr 9 (33,8 tys. km) oraz Szkoła Podstawowa nr 22 (28,3 tys. km).

Poza stacjami do naprawy rowerów dla szkół, nie zabrakło nagród indywidualnych. Do najbardziej aktywnych uczestników zabawy trafiły kaski, bidony, lampki, dzwonki i saszetki.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl