Oszuści zhakowali olsztyniance konto w serwisie społecznościowym. Dwóch jej znajomych straciło przez to oszczędności

Oszuści zhakowali olsztyniance konto w serwisie społecznościowym. Dwóch jej znajomych straciło przez to oszczędności
Wiadomość, którą oszuści wysłali do znajomych poszkodowanej
Fot. KMP Olsztyn

Oszuści nie przepuszczą żadnej okazji, aby wyłudzić pieniądze. Przekonała się o tym olsztynianka, której konto w serwisie społecznościowym zostało zhakowane. Przestępcy rozesłali do znajomych kobiety prośbę o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu BLIK. Dwie osoby uwierzyły i straciły oszczędności.

We wtorek (21 września) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosiła się kobieta, której konto społecznościowe zostało zhakowane. Z jej Messengera do znajomych ofiary zostały rozesłane informacje z prośbą o opłacenie zamówionego towaru.

Oszuści okazali się bardzo przebiegli, bo w przestępczym procederze posługiwali się imieniem dziecka kobiety. Niestety, dwie osoby dały się nabrać i przelały oszustom pieniądze w kwocie blisko 2 tys. zł.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie czujności w sieci:

• Pilnujmy swoich haseł dostępowych i pamiętajmy, aby wprowadzone hasła nie były możliwe do odszyfrowania przez osoby nieupoważnione. Dla bezpieczeństwa co kilka miesięcy zmieniajmy je.
• Pamiętajmy o wylogowaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu jej użytkowania.
• Nie otwierajmy maili od nieznanych nam nadawców, a co najważniejsze zawartych w nich załączników.
• Oszuści często podszywają się pod witryny banków lub popularnych portali aukcyjnych i społecznościowych. Pamiętajmy, aby nie wpisywać w przypadku wystąpienia wątpliwości swojego loginu oraz hasła.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz