Ostatnie licytacje zakończone

Przepięknie wydane dzieło Mikołaja Kopernika ''De revolutionibus'', związane z 750-leciem Kapituły Warmińskiej i 700-leciem Fromborka oraz ponownym pochówkiem Wielkiego Astronoma, zostało sprzedane na internetowej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za ponad 10 tys.zł! Konto WOŚP zasiliły również pieniądze z licytacji kolacji na wieży ratuszowej.

Aukcje trwały od 10 stycznia 2010 roku. Ta, której przedmiotem była kolacja na wieży ratuszowej, zakończyła się w poniedziałek. 580 złotych - za tyle małżeństwo z Olsztyna wylicytowało romantyczny wieczór w tym jakże nietypowym miejscu. Wczoraj poznaliśmy również nick internauty, nowego właściciela  dzieła „De  revolutionibus”. JUREK1953 zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą ponad 10 tys. złotych.
 
Dzieło Mikołaja Kopernika na aukcję przekazał Marszałek Jacek Protas.
 
Jak co roku i tym razem mogliśmy liczyć na hojność mieszkańców naszego regionu. Dzięki aukcji można było nie tylko stać się właścicielem dzieła Wielkiego Astronoma, ale – co najważniejsze – wszyscy mogliśmy pomóc dzieciom, borykającym się z problemami onkologicznymi. – powiedział Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: Własne/WWiM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz