Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem

Święta już za nami, przed nami Majówka - mając taką perspektywę ciężko jest myśleć o obowiązkach, a tym bardziej o podatkach. Niestety ostateczny termin składania PIT-ów zbliża się nieubłaganie.

Przypomnijmy, w tym roku swojego PIT-a należy złożyć najpóźniej do 2 maja.

Jak wynika z danych Urzędu Skarbowego w OIsztynie wielu podatników ma już rozliczenie za sobą. Coraz więcej osób oszczędza czas i wysyła deklaracje w formie elektronicznej, co skutkuje znacznym przyspieszeniem zwrotu nadpłaty. Do skarbówki nie wpłynęło jeszcze około 12% zeznań podatkowych. Na te PIT-y urzędnicy wciąż czekają.

Urząd Skarbowy  po raz kolejny stara się  ułatwić mieszkańcom Olsztyna rozliczenie się z fiskusem. Dlatego też obsługa zeznań w dniach od 26 do 29 kwietnia oraz 2 maja w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie będzie odbywała do godziny 18:00. Podczas wydłużonych godzin pracy urzędu, podatnicy będą mogli skorzystać z pomocy przy wypełnianiu PIT-ów i wysyłaniu ich drogą elektroniczną. Klientom zostaną udostępnione stanowiska komputerowe oraz zapewniona fachowa pomoc w tym zakresie.

Ponadto obsługa PIT będzie odbywała się w najbliższą sobotę (30 kwietnia) - jak co roku pod hasłem: "Sobota z PIT-em!". Tego dnia w godz. od 9:00 do 13:00 będzie można również złożyć PIT - zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej, do czego gorąco zachęcamy.

Z kolei z myślą o tych podatnikach, którzy nie będą mogli skorzystać z powyższych możliwości, przygotowano specjalne skrzynki oddawcze, do których można wrzucać zeznania poza godzinami pracy urzędu. Pierwsza skrzynka zostanie udostępniona w przedsionku urzędu (dostępna do godz. 24:00), druga z kolei znajduje się przed wejściem głównym do budynku urzędu (dostępna całą dobę).

Źródło: Urząd Skarbowy Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz