Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Operatorzy wózków widłowych z całej Polski przyjechali do Ameryki k. Olsztynka. Walczyli o tytuł mistrza i pieniądze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Operatorzy wózków widłowych z całej Polski przyjechali do Ameryki k. Olsztynka. Walczyli o tytuł mistrza i pieniądze [ZDJĘCIA, WIDEO]
Przyjechali do Ameryki k. Olsztynka po tytuł mistrza i pieniądze. Emocjonująca rywalizacja operatorów wózków widłowych
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W środę, 10 czerwca, w Ameryce k. Olsztynka odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Wózków Widłowych. Drugiej edycji przedsięwzięcia przyświecało hasło „Precyzja i Bezpieczeństwo”. W konkursie wystartowali zarówno operatorzy wózków widłowych z regionu, jak również reprezentanci woj. zachodniopomorskiego czy śląskiego. Stawka rywalizacji była wysoka...

reklama

Z całej Polski do Ameryki. „W tym roku impreza jest znacznie większa”

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji mistrzostw, do Ameryki ponownie przyjechali operatorzy wózków widłowych – tym razem z całej Polski. Za organizację przedsięwzięcia, w którym udział wzięło ponad 50 zawodników, odpowiedzialna była firma FIEGE.

- W tym roku impreza jest znacznie większa. Zaprosiliśmy 11 największych firm z regionu, ale również są z nami firmy z województwa śląskiego, zachodniopomorskiego. Łącznie mamy około 52 uczestników – wyjaśniał w rozmowie z portalem Olsztyn.com.pl Bartłomiej Zieliński, Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego FIEGE.

Liczyły się precyzja, opanowanie i bezpieczeństwo

Zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach praktycznych, sprawdzających kluczowe umiejętności operatorów – od precyzyjnego manewrowania na torze przeszkód, po bezpieczny transport ładunków.

Cel wydarzenia stanowiło także promowanie dobrych praktyk i podnoszenie standardów bezpieczeństwa w codziennej pracy, bo jak podkreśla Bartłomiej Zieliński – Nowoczesna logistyka to nie tylko technologie i procesy, ale przede wszystkim ludzie: ich doświadczenie i odpowiedzialność.

32 najlepszych operatorów stanęło do walki o zwycięstwo

Eliminacje odbyły się we wtorek (9 czerwca), z kolei w środę miała miejsce faza pucharowa. 32 najlepszych pracowników walczyło o 1. miejsce - a było warto. Główna nagroda wyniosła bowiem 4 tys. zł. Zdobywcy 2. i 3. miejsca otrzymali natomiast następująco: 2 tys. oraz tysiąc złotych.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Tymbarka, 2 - IKEA Wielbark, a podium zamknęła ekipa FIEGE Ameryka. 

- Po pierwszej edycji odbiór był bardzo pozytywny. Dużo firm branżowych deklarowało się już w zeszłym roku, że wezmą udział w kolejnej edycji. Faktycznie tak się stało. Nie tylko my dbamy o kulturę bezpieczeństwa. Firmy lokalne też chcą w tym uczestniczyć. To cieszy – skwitował Zieliński.

Sportowa rywalizacja i sportowa integracja

Mistrzostwa miały charakter piknikowy. Na miejscu znalazła się m.in. strefa relaksu, czy dodatkowe atrakcje, pozwalające połączyć sportową rywalizację z integracją, rozmowami branżowymi oraz dobrą zabawą.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z mistrzostw!

 

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły