Olsztyńskie galerie pomagają

Olsztyńskie galerie pomagają
Największe olsztyńskie galerie handlowe sfinansowały wyposażenie medyczne i zestawy energetyczne dla medyków
Fot. Galeria Warmińska, Aura Centrum Olsztyna

Olsztyńskie galerie handlowe Aura Centrum Olsztyna i Galeria Warmińska, które należą do spółki NEPI Rockcastle, pomagają lokalnym instytucjom w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Galerie oferują instytucjom bezpłatną możliwość zamieszczania komunikatów i informacji na stronach internetowych i w kanałach mediów społecznościowych.

- Zamieszczając na naszych stronach potrzebne teraz dla lokalnej społeczności informacje, docieramy do bardzo dużej grupy ludzi. Jesteśmy przekonani, że tylko działając wspólnie dla dobra nas wszystkich jesteśmy w stanie zmniejszyć rozmiary epidemii i zminimalizować jej skutki" - mówi Natalia Tur Regional Marketing Manager Galerii Warmińskiej i Aury Centrum Olsztyna.

Galeria Warmińska i Aura Centrum Olsztyna wraz z najemcami wychodząc naprzeciw potrzebom olsztyńskich szpitali sfinansowały zakup wyposażenia medycznego i zestawów energetycznych. Galerie handlowe przekazały szpitalom w pierwszej transzy 900 sztuk maseczek jednorazowych włókninowych, które w ostatnich dniach potrzebne są stale personelowi medycznemu pracującemu z pacjentami oraz 1500 zestawów energetycznych, które pomogą lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym na zastrzyk energii w odpowiedzialnej i wyczerpującej pracy.

- Jesteśmy świadomi, z jakim poświęceniem personel medyczny walczy z koronawirusem. Nie mamy wątpliwości, że służbie zdrowia należy się w tym czasie specjalne wsparcie, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, by zrobić te zakupy – dodaje Natalia Tur.

W najbliższym czasie Aura Centrum i Galeria Warmińska mają w planie przekazać kolejną partię wyposażenia medycznego dla olsztyńskich szpitali. W drugiej transzy do szpitali planowane jest dostarczenie 600 sztuk maseczek ochronnych z filtrami typu FFP2, które spełniają kryteria wysokiej ochrony przed zanieczyszczeniami, w tym zapewniają ochronę przez wirusami. Oprócz maseczek specjalistycznych centra handlowe przekażą szpitalom 100 sztuk gogli ochronnych i 500 litrów płynu do dezynfekcji. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem w całej Polsce na tego typu towar, termin dostawy jest zależny od producentów.

Sprzęt medyczny oraz paczki energetyczne dla pracowników służby zdrowia ufundowały Aura i Galeria Warmińska oraz najemcy tych centrów handlowych. Pomoc trafiła do wszystkich olsztyńskich szpitali tj. dziecięcego, wojewódzkiego, miejskiego, uniwersyteckiego oraz do polikliniki.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna