Olsztyński zespół Łydka Grubasa strolował film, w którym wystąpił premier Mateusz Morawiecki

Olsztyński zespół Łydka Grubasa strolował film, w którym wystąpił premier Mateusz Morawiecki
Najnowszy materiał Łydki Grubasa nawiązuje do filmu z premierem RP
Fot. Screeny z materiału filmowego

Na początku listopada premier RP Mateusz Morawiecki na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych zamieścił film pod tytułem "Wspieraj seniora". Klip, z różnych względów, wywołał spore poruszenie w internecie. We środę (2 grudnia) olsztyński zespół Łydka Grubasa zamieścił wideo, które wyśmiewa się z produkcji zamieszczonej przez szefa rządu.

Proste pytanie "może w czymś pomóc?", dzwonek do drzwi starszego sąsiada, chwila naszej uwagi, czasem tylko tyle potrzeba, by zmienić czyjąś rzeczywistość na lepsze

- czytamy między innymi w opisie filmiku, który 3 listopada zamieścił na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Widzimy na nim, jak szef rządu zbliża się do budynku, w którym mieszka 86-letnia pani Alicja. Szybkim krokiem przemierza kolejne schody, aby nagle, przed drzwiami seniorki, ustawić... znajdujące się już na piętrze ciężkie torby z zakupami. Chwila rozmowy i zachwycona starsza kobieta oczywiście z rozrzewnieniem dziękuje za okazaną pomoc. Premier, przed budynkiem, macha jeszcze seniorce na pożegnanie.

Film wywołał spore poruszenie w internecie, głównie ze względu na "magiczne przemieszczenie się ciężkich toreb z zakupami", które premier nie musiał w ogóle dźwigać, a które były już na miejscu.

W podobnym tonie 2 grudnia olsztyński zespół Łydka Grubasa postanowił zaprezentowac swój klip do najnowszego utworu pod nazwą "Dezinformacje", który miał nawiązać do materiałów medialnych w ostatnich miesiącach, które - zdaniem olsztyńskiego zespołu - bardziej są groteską, niż rzetelnie informują o bieżących sprawach w kraju.

- Bardzo szanujemy wiodące programy informacyjne, chapeau bas, tak ostro dawać w jajo to myśmy zawsze się bali. Ale, ustalmy jedno, od bzdur, groteski i absurdalnych przekazów, to jesteśmy tutaj my

- dość prześmiewczo opisują swoje nowe dzieło przedstawiciele "Łydki".

Jako, że olsztynianie "nie chcą być gorsi" stworzyli program o nazwie "Dezinformacje", w którym... sparodiowali wideo premiera Morackiego.

Głównym przesłaniem klipu jest hasło "Jak rozwiązać problemy seniorów"? Tutaj również widzimy, jak jednen z członków zespołu wchodzi sam do budynku, a następnie przemierza kolejne piętra. Po chwili znajduje się w docelowym miejscu, gdzie... są oczywiście już postawione ciężkie torby z zakupami. Mało tego, aby było jeszcze śmieszniej, przestawia je z jednych drzwi pod drugie. Po kilku chwilach rozmowy z przybraną babcią zostawia jej jeszcze jeden prezent... Oczywiście na koniec nie może zabraknć czułego machania na pożegnanie sprzed budynku, podobnie jak to miało miejsce w materiale u premiera RP.

Po chwili staje się coś niewyobrażalnego: przedstawiciel Łydki Grubasa włącza komórkę i naciska "magiczny przycisk", którym "na zawsze" rozwiązuje problem seniora.

Przekaz poruszył internautów, którzy pod filmem pozostawili sporo komentarzy. Piszą w nich m.in. "Proponuję wyjąć knebel z dupska. To nie jest na poważnie ludzie. Dla waszego dobra xd". Pojawiły się również negatywne komentarze, które mówią wprost, że "wideo jest debilne".

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Wspieraj seniora!

Proste pytanie “może w czymś pomóc?”, dzwonek do drzwi starszego sąsiada, chwila naszej uwagi - czasem tylko tyle potrzeba, by zmienić czyjąś rzeczywistość na lepsze. Pani Alicja, którą dziś odwiedziłem, ma 86 lat i jest jedną z setek tysięcy samotnych seniorów, którzy potrzebują teraz tej uwagi mocniej, niż kiedykolwiek. Wszystkim nam jest trudno, ale samotność w starości jest jedną z najgorszych rzeczy, jaka może przytrafić się człowiekowi. Epidemia koronawirusa nie zwolniła nas z obowiązku bycia przyzwoitym. Wręcz przeciwnie - trudne czasy wymagają od nas więcej i stanowią test solidarności. Proste odruchy serca urastają dziś do rangi ratujących życie i mogą stanowić granicę między życiem i śmiercią. Pamiętajmy o tym i pomagajmy naszym seniorom. Jestem dumny, że mogę być członkiem korpusu wsparcia seniorów! Was też do tego zachęcam - więcej informacji, jak pomagać znajdziecie na stronie➡️ www.wspierajseniora.pl 🇵🇱🤝👴 👵 #wspierajseniora

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 3 listopada 2020

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Andrzej 2020-12-07 01:09:05 37.190.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • miłośnik informacji 2020-12-06 23:02:12 88.156.*.*
  żenadada level master!!!!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 4
 • 666 2020-12-06 14:30:26 83.25.*.*
  Ale żenada xd
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 8
 • chujoza 2020-12-06 13:35:55 88.156.*.*
  Grać utwory !!!!!! Płonie ZUS płonie......
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • Mikołajka 2020-12-06 13:32:56 88.156.*.*
  Jak oni mogą tak z naszego Pinokia Mateuszka się śmiać!? Kto to widział, pan premier po nocy nosi seniorom przecież zakupy a oni się tu wyśmiewają że umiera dziennie po 500 osób najczęściej właśnie seniorów bo pisie państwo sobie nie radzi. A przecież Mateuszek jak święty mikołaj albo nawet lepiej jest dobry dla każdego!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 5
 • raad 2020-12-06 12:51:35 81.190.*.*
  zespół-idole studenciaków. czego się po nich spodziewać?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 15