Olsztynianka zapłaciła 2,5 tys. zł za kartę graficzną, ale jej nie otrzymała. Oszust-recydywista zatrzymany w Krakowie [WIDEO]

Olsztynianka zapłaciła 2,5 tys. zł za kartę graficzną, ale jej nie otrzymała. Oszust-recydywista zatrzymany w Krakowie [WIDEO]
Zatrzymanie 38-letniego mężczyzny
Fot. KWP Olsztyn

W październiku policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie internetowym. Olsztynianka kupiła kartę graficzną o wartości 2,5 tys. zł, jednak nigdy jej nie otrzymała. Oszust został zatrzymany w Krakowie.

W październiku policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa internetowego. Sprawa dotyczyła kupna karty graficznej o wartości 2,5 tys. zł. Olsztynianka zapłaciła za nią, ale towaru nigdy nie otrzymała.

Olsztyńscy policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili, że za oszustwem stoi mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna figurował jako osoba poszukiwana do odbycia kary 5 lat więzienia za podobne przestępstwa.

We wtorek (23 listopada) funkcjonariusze pojechali do jednej z podkrakowskich miejscowości, gdzie mógł przebywać podejrzany. 38-latek został zauważony i zatrzymany w chwili, gdy opuszczał wynajmowane przez siebie mieszkanie. Sprawca oszustwa natychmiast został obezwładniony i zatrzymany.

W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że mężczyzna koncie wiele oszustw internetowych, za które poszukiwany był m.in. przez sąd w Krakowie, prokuraturę w Nysie i prokuraturę w Żyrardowie.

Policjanci przeszukali wynajmowane przez 38-letniego mężczyznę mieszkanie. Znaleziono i zabezpieczono tam kilka telefonów komórkowych, kilkadziesiąt kart sim, dwa laptopy oraz gotówkę.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut oszustwa, ale nie przyznał się do winy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Tagi: oszustwo

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Zhuge Liang 2021-11-28 06:12:54 178.42.*.*
    Kto kupuje za takie kwoty od jakiegoś cinkciangciong a nie ze sklepu.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • Zed 2021-11-27 10:15:10 95.160.*.*
    Za takie kwoty to tylko zakup za pobraniem.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0