Olsztynianin piąty w Rajdzie Dakar

Po trzech etapach Rajdu Dakar samochodowy zespół ORLEN Team: Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin zajmuje wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed zawodnikami jeszcze dwa tygodnie zmagań.

Ubiegłoroczny Rajd Dakar i wysokie końcowe piąte miejsce zespołu w składzie Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin sprawiły, że wzrosły oczekiwania polskich kibiców, którzy w tym roku mają nadzieję na jeszcze lepszą lokatę olsztynianina.

Trzy z piętnastu etapów Rajdu Dakar już za nami, a polski rajdowiec zajmuje wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. W pierwszym z odcinków samochodowy zespół ORLEN Team przekroczył metę jako siódmy, niestety kolejny etap nie był szczęśliwy dla polskich zawodników. Zarówno Krzysztof Hołowczyc, jak i motocyklista Jakub Przygoński wypadli z czołowej dziesiątki i zajęli 12 pozycje. W kolejnym etapie, pomimo znacznej skali trudności odcinka, Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin zaprezentowali świetną jazdę i dojechali na metę z ósmym czasem, co pozwoliło im awansować na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Przed polskimi zawodnikami jeszcze dwa tygodnie zmagań.

 

 

Źródło: własne/ Informacja prasowa zespołu ORLEN Team/ Zdjecie: www.orlenteam.pl

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz