Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Olsztynianie uczcili pamięć powstańców

W całej Polsce obchodzone dziś były uroczystości związane z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Również w Olsztynie uczczono pamięć powstańców.

reklama

Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ofiar Powstawnia Warszawskiego w kościele pw. św. Józefa w Olsztynie. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik poświęcony pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego. Tam, punktualnie o godz. 17 - zarówno pod pomnikiem poświęconym pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego, jak i w całym mieście - rozległy się syreny alarmowe. Chwilę potem minutą ciszy zgromadzeni uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego.

Po odegraniu hymnu państwowego przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Pierwsze z nich w imieniu Janiny Bartnickiej-Dębińskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego, wygłosił Maciej Prażmo - prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Świadek powstania była na tyle wzruszona, iż trudno jej było cokolwiek samodzielnie powiedzieć.

Następnie głos zabrał prezydent miasta Piotr Grzymowicz oraz przedstawicielka wojewody - Joanna Wańkowska-Sobiesiak. "Widzę osoby z opaskami z napisem "Powstawnie Warszawskie". Nisko chylę przed Wami głowę" - zakończyła swoje przemówienie.

Na zakończenie złożono wieńce oraz wiązanki kwiatów. Zapalono również znicze.

Źródło: własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły