Olsztyn to już nie tylko Solarisy. Po Olsztynie będą jeździć MAN-y

Olsztyn to już nie tylko Solarisy. Po Olsztynie będą jeździć MAN-y
Fot. UM Olsztyna/Prezydent Piotr Grzymowicz Facebook

Jak dotąd po Olsztynie jeździły autobusy i tramwaje firmy Solaris. To ta firma wygrywała przetargi na dostawę taboru. W Solarisy inwestowali również podwykonawcy obsługujący część połączeń na zlecenie ZDZiT. Teraz, na olszyńskich ulicach zrobi się nieco bardziej różnorodnie, bo oprócz tureckich tramwajów na ulice wyjadą autobusy marki MAN.

Na dniach na ulicach Olsztyna pojawią się nowe autobusy. Będą to pojazdy marki MAN Lion’s City, które wyjadą na ulice Olsztyna za sprawą umowy z  konsorcjum Meteor i IREX-3, które obsługuje część połączeń na zlecenie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Dziesięć nowych, 12-metrowych autobusów MAN Lion’s City wyposażonych będzie w klimatyzację, system głosowego zapowiadania przystanków, ekrany LCD z informacją pasażerską, monitoring oraz biletomaty.

- Firma MAN jest prawdziwym potentatem na rynku autobusów. Ich niekwestionowana pozycja na rynku jest także gwarancją jakości, dlatego cieszę się, że od początku czerwca MAN-y, w naszym limonkowo- szarym kolorze, pojawią się na ulicach Olsztyna. To kolejny etap wymiany taboru komunikacji publicznej w naszym mieście, na odpowiadający wymogom XXI wieku. Autobusem nie tylko będzie szybciej, ale także bardziej komfortowo – poinformował prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Nowe autobusy w Olsztynie to efekt, podpisanego jesienią ubiegłego roku, aneksu do umowy z operatorem – konsorcjum Meteor i IREX-3. Ilość wozokilometrów wykonywanych przez tego przewoźnika wzrośnie też o pół miliona – z dotychczasowych 1,3 mln wozokilometrów.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz