Dziś jest: 06.12.2023
Imieniny: Emiliana, Jaremy
Data dodania: 2023-10-09 14:37

Redakcja

Olsztyn. Nowy internat dla młodych sportowców

Olsztyn. Nowy internat dla młodych sportowców
Uroczyste otwarcie nowego internatu znajdującego się przy ul. Korczaka 6
Fot. UM Olsztyn

Trenują kilka razy dziennie, potrzebują specjalnej diety i wyjątkowo dobrze zorganizowanej logistyki. W tym internacie młodzi sportowcy znajdą wszystko czego im trzeba żeby osiągać sukcesy w swoich dyscyplinach i łączyć intensywne treningi z czasem na naukę.

reklama

Do tej pory młodzi sportowcy spoza Olsztyna, którzy chcieli trenować w olsztyńskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, mieszkali w bursach innych szkół, na terenie całego miasta. Teraz zyskali internat tylko dla siebie.

- Bardzo się cieszymy, że doczekaliśmy się bursy dla naszych uczniów - mówi Anna Michels, dyrektorka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. - To ważne, że mogą mieszkać w jednym miejscu bo tu wszyscy wstają rano - każdy ma treningi przed lekcjami i po zajęciach. Tu wszyscy mogą się wspierać i motywować, a my przez całą dobę możemy dbać o ich dobrostan psychiczny, sprawdzając jak się czują. Ponadto możemy dostosować terminy posiłków do indywidualnych potrzeb i zadbać o to, żeby dieta była należycie zblilansowana.

Te atuty docenia także młodzież, m.in. siatkarz Szymon Śliwa, który mieszka w Olsztynie od trzech lat.

- Teraz jest nam łatwiej organizacyjnie - jak zbieramy się na zajęcia, jak wyjeżdżamy na zawody to autokar przyjeżdża tu po nas, a nie musi krążyć po Olsztynie - mówi uczeń SMS - Dlaczego wybrałem to miasto? Jestem ze Starogardu Gdańskiego, ale przyjechałem do Olsztyna, bo tu jest siatkówka na najwyższym poziomie, więc nie miałem wątpliwości jakie miasto wybrać.

Na potrzeby internatu został zaadaptowany budynek przy ul. Korczaka 6, gdzie przez wiele lat mieściła się siedziba Domu Dziecka.

- Inwestujemy w młodzież. Nie mam wątpliwości, że ta baza edukacyjna to dobrze wydane pieniądze z naszego budżetu - podkreśla Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Na dostosowanie budynku do przepisów przeciwpożarowych oraz dostosowanie i wyposażenie kuchni zapłaciliśmy w sumie ok. 770 000 zł.

W kuchni przygotowywane są posiłki dla mieszkańców internatu ale i również obiady dla całego zespołu szkół, które są rozwożone do dwóch obiektów: przy ul. Jagiellończyka 32 oraz przy ul. Gietkowskiej 12.

Obecnie z internatu korzysta 64 wychowanków. Bursa funkcjonuje przez 7 dni w tygodniu, co umożliwia uczniom trenowanie i branie udziału w rozgrywkach również w weekendy. Oprócz pokoi na każdym piętrze są dostępne świetlice, aneksy kuchenne z wyposażeniem i stołówką oraz pokój do tzw. cichej nauki. Ponadto internat dysponuje również małą salką gimnastyczną, boiskiem  oraz parkurem.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • korczaka! 2023-10-24 22:39:54 176.221.*.*
  Dobrze, że budynek został zaadaptowany. Jak widać potrzeby są i to nie małe! Ile jeszcze takich stoi pustych od lat? Także do roboty Grzymowicz! p.s Mam nadzieję, że duch Korczaka będzie tej placówce służył.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ABC 2023-10-11 20:51:38 46.205.*.*
  Coś pan Śliwa się z prawdą mija. Trefl Gdańsk (do którego ma bliżej ze Starogardu Gdańskiego) jest na wyższym poziomie zarówno w siatkówce młodzieżowej jak i seniorskiej od siatkówki olsztyńskiej. Poza tym w cieplarnianych warunkach nie rodzą się mistrzowie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 4
 • Plywanie 2023-10-11 00:33:38 5.173.*.*
  Co ze szkoły co z bursy ? Jak trenerzy od lat ci sami, bez wyników , bierni mierni ale wierni
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • Hipokryzja "władz" 2023-10-09 20:38:21 93.105.*.*
  Hipokryci. Prezydent i PO - inwestujecie w młodzież? Gdzie zajęcia sportowe dla dzieci? Gdzie baseny i hale sportowe?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 1
 • MŁODA1 2023-10-09 16:07:41 5.173.*.*
  Grzymowicz nie dba o dzieci i młodzież. Zapytajcie Państwo organizacje pozarządowe jak są traktowane?. Szkoły olsztyńskie to obraz nędzy I rozpaczy. Większość szkół nadaje się do remontu kapitalnego. Wyniki nauczania jedne z najgorszych w kraju. To dzieje się od 15 lat. Tak rządzi Grzymowicz razem z POpaprańcami
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 6

www.autoczescionline24.pl