''Miasto jest Wasze''. Pierwszy koncert w dobie pandemii. Wystąpił Shannon [ZDJĘCIA]

''Miasto jest Wasze''. Pierwszy koncert w dobie pandemii. Wystąpił Shannon [ZDJĘCIA]
Koncert Shannon w amfiteatrze w czasach koronawirusa
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W ramach letniego programu artystycznego „Miasto jest Wasze”, wczoraj (4 lipca) w amfiteatrze wystąpił zespół Shannon. Koncert był jednym z pierwszych wydarzeń cyklu, odbywających się pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

W tym roku „Olsztyńskie Lato Artystyczne” zostało zastąpione przez cykl wydarzeń kulturalnych, zebranych pod nazwą „Miasto jest Wasze”. Przez pandemię koronawirusa organizatorzy zdecydowali się bowiem na nieco mniej bogatą ofertę kulturalną, niż w latach ubiegłych. W tym roku MOK postawił głównie na wspieranie lokalnych artystów, zapewniając im oraz widzom najwyższą jakość muzycznych i kulturalnych doznań. Wszystko to z zachowaniem należytych środków ostrożności.

Jako jeden z pierwszych, tegoroczne lato kulturalne rozpoczął występ zespołu Shannon. W sobotę muzycy zagrali w olsztyńskim amfiteatrze im. Czesława Niemena. W związku z pandemią widzowie musieli zachować od siebie odpowiednią odległość oraz mieć nałożone maseczki. Odgrodzona była również scena.

„Shannon” powstał 26 lat temu w Olsztynie. 6-osobowa grupa to artyści, grający muzykę celtycką. Na swoim koncie mają wiele muzycznych osiągnięć. Są również jednym z czołowych zespołów w Europie i na świecie, reprezentujących wspomniany nurt.

Pozostałe lipcowe koncerty amfiteatrze:

11 lipca (sobota, godz. 20): Łydka Grubasa

18 lipca (sobota, godz. 20): Król

24 lipca (sobota, godz. 20): Czerwony Tulipn - koncert na 35-lecie zespołu

25 lipca (sobota, godz. 20): Enej: A skiela wy? / Support: Brylanty & Bażanty

26 lipca (niedziela, godz. 20): Andrzej Grabowski & Cedury

as, kru

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz