Dziś jest: 19.06.2024
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Data dodania: 2024-05-29 11:51

Redakcja

Olsztyn. Klasy wojskowe rywalizowały w III Spartakiadzie Sportowo-Obronnej

Olsztyn. Klasy wojskowe rywalizowały w III Spartakiadzie Sportowo-Obronnej
W Olsztynie uczniowie klas wojskowych rywalizowali w Spartakiadzie Sportowo-Obronnej
Fot. st chor. szt. Wiesław Kowalczyk

We wtorek (28 maja) na strzelnicy myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie odbyła się III Spartakiada Sportowo-Obronna Klas Wojskowych. Patronat nad wydarzeniem objął wojewoda warmińsko-mazurski, Radosław Król.  

reklama

W Spartakiadzie wzięło udział 13 drużyn ze szkół prowadzących Oddziały Przygotowania Wojskowego z terenu Warmii i Mazur. Kadeci brali udział w takich konkurencjach jak bieg z plecakiem, składanie i rozkładanie broni kbk AK, test wiedzy ogólnowojskowej jak również strzelanie - z broni klasycznej, pneumatycznej oraz na strzelnicy wirtualnej.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna kadetów z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Drugie miejsce powędrowało do Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim. Najniższy stopień podium zajął natomiast Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petӧfi w Ostródzie. W klasyfikacji indywidualnej "wszechstronny kadet" najlepszym okazał się Marek Bobel z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim.

Głównymi organizatorami Spartakiady byli: Ośrodek Zamiejscowy w Olsztynie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, 16 Dywizja Zmechanizowana, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Polski Związek Łowiecki i Lasy Państwowe.

Źródło: informacja prasowa / Własne

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Kecaw 2024-06-02 06:53:58 79.191.*.*
    Bardzo dobra inicjatywa
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl