Olsztyn Green Festival i Puchar Świata FIVB w Siatkówce Plażowej. Szukają wolontariuszy

Urzędnicy szukają chętnych, którzy nieodpłatnie chcieliby pomóc przy organizacji i obsłudze dwóch, dużych, letnich imprez w Olsztynie. Mowa o Green Festivalu oraz turnieju z cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour.  

Przypomnijmy, w lipcu (19-23 lipca) Olsztyn będzie gospodarzem kolejnego, trzeciego już, turnieju z cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour. W tym roku cykl World Tour odbywać się będzie bez podziału na Grand Slamy i openy. Zawody odbywać się będą bez fazy grupowej, a wszystkie wydarzenia będą miały system pucharowy.W tym roku finałowe zmagania siatkarzy będą transmitowane przez telewizję Polsat.

Olsztyn Green Festival z kolei odbędzie się w weekend 12 i 13 sierpnia. Wtedy też na wyjątkowych scenach nad jeziorem Ukiel będziemy mieli okazję zobaczyć takich artystów jak Łąki Łan, duet Xxanaxx, Ten Typ Mes oraz braci Waglewskich: Fisza i Emade, Hey, Bownik, Mary Komasa, sióstry Przybysz, Swiernalis, The Dumplings i Bovska.

Oba wydarzenia ściągną do Olsztyna tłumy, które wypełnia okolice Centrum Ukiel. Aby oba wydarzenia przebiegły pomyślnie, a co za tym idzie zostały na stałe w kalendarzu letnich wydarzeń w Olsztynie, potrzeba rąk do pracy.

Miasto szuka więc chętnych, którzy nieodpłatnie będą pomagać przy obsłudze wydarzeń.

- To ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy szukają sposobu na aktywne spędzenie czasu - mówi asystent prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych, Dorota d`Aystetten. - Praca wolontariacka to nie tylko możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia, ale również wiele satysfakcji. Dodatkowo wolontariusze otrzymują wejściówki na wszystkie imprezy. 

Do podstawowych zadań wolontariuszy należeć będzie wsparcie logistyczne, organizacyjne oraz promocyjne.

Zgłosić się można telefonicznie 89 522 28 21/518 699 705 lub mailowo ngo@olsztyn.eu wskazując imprezę, w której chciałoby się wziąć udział.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz