OKS dziś gra z Bałtykiem

Już dziś w Gdyni, piłkarze OKS 1945 Olsztyn walczyć będą o grę w kolejnej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Zbigniewa Kaczmarka będzie miejscowy Bałtyk.

Mecz do najłatwiejszych należeć nie będzie. Ekipa z Gdyni jest bowiem wymieniana w kontekście awansu na zaplecze ekstraklasy. Drużyna pozyskała niedawno strategicznego sponsora, którym została Amica. Wszystko to zaowocowało ciekawymi posunięciami kadrowymi. Do klubu dołączyli nie tylko utalentowani młodzieżowcy, ale i bardziej doświadczeni zawodnicy. Jednym z nich jest  22-letni Jakub Kawka, były zawodnik Lechii Gdańsk. Piłkarz ma za sobą 5 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Strzelił jedną bramkę w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów.

Mimo że obydwa miasta dzieli dystans 200km, kluby mają ze sobą dużo wspólnego. Nieco młodszym sympatykom należy przypomnieć, że kibice obu klubów darzyli się niegdyś wielką sympatią. Trenerzy zespołów: Zbigniew Kaczmarek i Piotr Żepka grali razem w reprezentacji do lat 18-stu, z którą zdobyli wicemistrzostwo Europy. Niedawno, bo w lutym br. "jedenastka" OKS pokonała biało-niebieskich 1:0 w grze kontrolnej na Narodowym Stadionie Rugby.

Gdynianie znajdują się w dobrej dyspozycji. W swoim pierwszym pucharowym meczu drużyna z Trójmiasta wygrała z MKS Korsze 4-1.

"Biało-Niebiescy" zwyciężyli dwa tygodnie temu w spotkaniu z Sokołem Sokółka 2-1, po golach Daniela Michałowskiego i Łukasza Suchockiego. Wczoraj z zespołem związał się Brazylijczyk Eduardo Conceicao Maciel. Piłkarz pojedzie co prawda z zespołem do Gdyni, ale na występ nie może liczyć. Potrzebny jest jeszcze czas na dopięcie wszystkich spraw formalnych. Trener Kaczmarek zadeklarował, że w Gdyni zagra w najsilniejszym składzie. Mecz z Bałtykiem ma być próbą generalną przed pierwszym meczem ligowym z Pelikanem Łowicz.

Początek środowego spotkania w Gdyni o godz. 19. Spotkanie zostanie rozegrane na sztucznej murawie.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz