Obwodnica Olsztyna: Utrudnienia w okolicy Lubelskiej

Obwodnica Olsztyna: Utrudnienia w okolicy Lubelskiej
Fot. Ilustracja do tekstu

Wykonawca drugiego odcinka obwodnicy Olsztyna szykuje się do prac wykończeniowych na wiadukcie nad rondem na skrzyżowaniu z ulicą Lubelską. Przez dwa najbliższe dni w tej okolicy należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Trwają prace wykończeniowe przy budowie drugiej części obwodnicy Olsztyna. Mowa o fragmencie Olsztyn Wschód – Olsztyn Południe (14,7 km), który ma być udostępniona kierowcom w kwietniu tego roku. W ramach inwestycji wykonywany będzie także węzeł Pieczewo. Ta część ma być gotowa w czerwcu 2019 roku.

Obecnie wykonawca planuje prowadzenie robót wykończeniowych na obiekcie WD-29B (wiadukt nad rondem na skrzyżowaniu z ul. Lubelską). Prace zaplanowano na 23-24 stycznia.

Jak informuje, w tych dniach należy więc spodziewać się utrudnień w ruchu.

Utrudnienia polegać będą na chwilowym zatrzymywaniu ruchu na łącznicach L06 i L08 oraz zajęciu jednego pasa ruchu na łącznicach L07 i L09 w celu umożliwienia pracy sprzętu. Lokalizację łącznic prezentujemy na poniższym planie sytuacyjnym:

Utrudnienia wystąpią od około godz. 7:00 i potrwają do około godz. 17:00.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Zaniepokojona 2019-01-22 16:04:52 89.228.*.*
    Jak to w kwietniu? Przecież kilka dni temu podana została inf. Że z końcem stycznia zostanie uruchomiony odcinek Wojtowo-Jaroty.
    Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść