Obchody bitwy pod Grunwaldem inne niż zazwyczaj. Region odwiedzą prezydenci Polski i Litwy

Obchody bitwy pod Grunwaldem inne niż zazwyczaj. Region odwiedzą prezydenci Polski i Litwy
W tym roku obchody 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem zoastały ograniczone do części oficjalnej
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się inscenizacja bitwy pod Grunwaldem. Jednak to nie oznacza, że 610. rocznica przejdzie bez echa. Do Grunwaldu przyjadą m.in. prezydenci Polski i Litwy: Andrzej Duda oraz Gitanas Nauseda.

W maju informowaliśmy o tym, że w tym roku nie odbędzie się inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, która co roku cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców regionu i turystów. Więcej: Koronawirus. Nie będzie inscenizacji bitwy pod Grunwaldem!.

W tym roku obchodzimy 610. rocznicę tego wydarzenia, jednak z powodu pandemii Covid-19, obchody będą ograniczone tylko do części oficjalnej. Miejsce bitwy odwiedzą prezydent Polski Andrzej Duda, prezydent Litwy Gitanas Nauseda, premierzy tych krajów - Mateusz Morawiecki i Saulius Skvernelis oraz Wielki Mistrz Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie Frank Bayard. Politycy wezmą udział w apelu grunwaldzkim, podczas którego złożą wieńce pod pomnikiem upamiętniającym zwycięstwo połączonych sił polsko-litewskich nad zakonem krzyżackim.

Jutro, 15 lipca, muzeum Bitwy Pod Grunwaldem będzie nieczynne dla zwiedzających. Mogą też wystąpić utrudnienia w ruchu w kierunku Grunwaldu.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • zz 2020-07-15 11:02:29 83.26.*.*
    Msza w rycie trydenckim w namiocie naprawdę robi wrażenie. Uczestniczyłem i polecam - spokój i atmosfera świętości pośród bazaru... Niesamowite.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • polak57 2020-07-14 22:01:23 5.174.*.*
    Szkoda że nie będzie mszy św. celebrowanej przez biskupów za zakon NAJŚWIĘTSZEJ MARI PANNY, pokonany przez dzikusów.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 4