Po naszym artykule. Parafia w Suwałkach o Komorowskim: ''Ciekawe, czy nie ukradł''

Po naszym artykule. Parafia w Suwałkach o Komorowskim: ''Ciekawe, czy nie ukradł''
Zdjęcie Bronisława Komorowskiego z babą pruską w ręku wywołało sporo kontrowersji
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Przedwyborcze wizyty znanych polityków w naszym regionie zawsze wzbudzają wielkie emocje. We wtorek do Olsztyna przyjechał Bronisław Komorowski, a w komentarzach pod naszym tekstem ponownie zawrzało.

We wtorek, 8 października, stolicę Warmii i Mazur odwiedził były prezydent Polski, Bronisław Komorowski, który poparł kandydatów z Koalicji Obywatelskiej z Olsztyna w wyborach do Sejmu i Senatu. Więcej na ten temat tutaj: Bronisław Komorowski z wizytą w Olsztynie. Mówił o potrzebie odnowienia ruchu granicznego.

Jak zwykle bywa przy tego typu artykułach, w sekcji komentarzy zawrzało. Uaktywnili się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy KO, a także... przedstawiciele parafii w Suwałkach.

Zaczęło się od wypowiedzi jednego z czytelników.

- Dali mu babę, żeby żyrandola nie zajumał – napisał żartobliwie internauta.

Na odpowiedzi do powyższego komentarza nie trzeba było długo czekać. Zaskoczył nas jednak fakt, że jedna z wypowiedzi została wysłana z konta Rzymskokatolickiej Parafii Konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Suwałkach.

- Ciekawe, czy nie ukradł... - czytamy w odpowiedzi.

Kontrowersyjne zdanie oburzyło jedną z czytelniczek.

- Abstrahując od moich poglądów politycznych, to czy adminowi tego konta nie jest głupio, że się nie przelogował i skomentował tak teoretycznie nie po katolicku? proszę księdza, wstyd – napisała internautka.

Screen z Facebooka

Postanowiliśmy zapytać o wyjaśnienie tej sytuacji przedstawicieli parafii. Proboszcz parafii wyjaśnił nam, że doszło do pomyłki, a taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

- Nasze konto obsługuje osoba świecka, która pisząc ten komentarz, zapomniała przełączyć konta. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo to nie jest sprawa parafii. Jednak przepraszam, że doszło do takiej pomyłki – powiedział w rozmowie z nami ks. prałat Kazimierz Gryboś, proboszcz suwalskiej parafii.

Odpowiedź parafii na komentarz pod wspomnianym tekstem została już usunięta.

Galeria

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • A. i M. 2019-10-11 21:45:01 37.47.*.*
  Jeśli ksiądz proboszcz czyta, to serdeczne pozdrowienia z Olsztyna. 2 lata temu braliśmy u księdza w kościele ślub. Pozdrawiamy też osobę obsługującą konto parafii, bo sądząc po stanie, w jakim prezydent Komorowski zostawił pałac prezydencki, pytanie czy nie ukradł jest jak najbardziej na miejscu :)
  Odpowiedz Oceń: 6 3 Zgłoś treść
 • Robert Grzybiński 2019-10-11 11:24:46 77.111.*.*
  Wszyscy czarni w Suwałkach trzymają z Jarosławem Zielińskim, a on ich zatrudnia na etatach policyjnych, strażackich. Każda jego defilada i otwarcie zaczyna się mszą a kończy kropieniem samochodów, budynków, sztandarów.
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść
 • markor 2019-10-10 18:35:18 95.160.*.*
  Bul Szogun prawa ręka Hermana von Tuska, chyba gorszy prezydent od Bolka.
  Odpowiedz Oceń: 11 11 Zgłoś treść
 • ertgtrertg 2019-10-10 15:34:53 5.172.*.*
  zacznijcie pisać jakieś ciekawe artykuły .... Ciężko???
  Odpowiedz Oceń: 6 3 Zgłoś treść
 • Janusz Pisiewicz 2019-10-10 15:10:38 88.156.*.*
  Gdyby pan prezydent ukradł kiełbasę albo części do wiertarki, to ja rozumiem. Inne przypadki nie posiadają waloru politićnego. Pozdrawiam Towarzysze.
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • zrx 2019-10-10 13:38:15 89.39.*.*
  Zadał pytanie, po akcjach szoguna nie wydające się nieadekwatnym. Błąd polegał na tym, że się nie przelogował... W czasach GaduGadu chodził śmieszny screen z rozmowy: Jacek: ta anka to jednak ku**a jest Anka: co???! Jacek: ku**a, nie to okno
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść