Bronisław Komorowski z wizytą w Olsztynie. Mówił o potrzebie odnowienia ruchu granicznego

Bronisław Komorowski z wizytą w Olsztynie. Mówił o potrzebie odnowienia ruchu granicznego
We wtorek do Olsztyna przyjechał prezydent Bronisław Komorowski, który poparł kandydatów KO do Sejmu i Senatu
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

We wtorek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na Starym Mieście odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej. Na spotkanie przyjechał prezydent Bronisław Komorowski, który wsparł kandydatów tego ugrupowania a także wspominał o potrzebie odnowienia małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim.

Na konferencji obecni byli działacze Koalicji Obywatelskiej, m.in. Anna Wasilewska, Paweł Papke, Marcin Kuchiński, Miron Sycz czy Jarosław Słoma. I to właśnie kandydat na senatora powitał prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Jest to jedna z osób, którą cenię i szanuję od wielu lat. Jego droga życiowa, to droga aktywna walki o wolną Polskę. To osoba, która w czasach, gdy niewielu zdobywało się na głośne mówienie i sprzeciw wobec ówczesnej rzeczywistości, czynnie występowała. Przypomnę manifestację pod Grobem Nieznanego Żołnierza w 1979 roku, kiedy to pan prezydent później trafił do aresztu, a jego sędzią w sprawie był późniejszy wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS. Tak się te losy ludzkie toczą – powiedział Jarosław Słoma.

Kandydat do Senatu z ramienia KO porównał Polskę za rządów Platformy Obywatelskiej do tej za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem, w naszym kraju obecnie mamy do czynienia z inną rzeczywistością, niż przed czterema laty. Wspomniał, że nie wiadomo jaka przyszłość czeka nasz kraj.

Chcemy Polski takiej, o jakiej mówi Konstytucja Rzeczypospolitej. Ja z egzemplarzem konstytucji chodzę od czterech lat na wydarzenia, manifestacje pod sądami, bo te cztery lata dowiodły, że instytucje państwa polskiego są zawłaszczane, niszczone, że konstytucja, która gwarantuje nam prawa i wolności jest łamana – dodał Jarosław Słoma.

Prezydent Bronisław Komorowski poparł kandydatury działaczy KO z Olsztyna, którzy starają się o wejście do Sejmu i Senatu.

Robię to z głębokim przekonaniem także na rzecz mojego serdecznego druha z czasów heroicznej walki Jarka Słomy, jak i na rzecz obecnych posłów oraz osób, które zdecydowały się kandydować w tych ważnych dla Polski wyborach – powiedział Bronisław Komorowski.

Były prezydent dodał, że najbliższe wybory zadecydują o przyszłości Polski, Warmii i Mazur i Olsztyna. Mówił, że warto angażować się w budowę demokracji, ruchów samorządowych czy wolnego rynku, który przyniósł Polsce sukces gospodarczy trwający do dzisiaj. A to by nie było możliwe, gdyby nie dobre relacje z sąsiadami.

Chciałbym podkreślić zasługi Jarka Słomy, jako jednego z pionierów na rzecz odblokowania relacji społecznych i gospodarczych w obszarze małego ruchu granicznego, co zbudowało nie tylko szanse na rozwój gospodarczy tego regionu, ale również na wyposażenie Polski w ważne narzędzie oddziaływania na współkształtowanie poglądów, postaw, zachowań, wiedzy o świecie naszego rosyjskiego sąsiada – tłumaczył Bronisław Komorowski.

Były prezydent zaznaczył, że decyzja rządu o zlikwidowaniu MRG była niemądra. Głównie stracili na tym ludzie mieszkający na terenach przygranicznych. Ma nadzieję, że w przyszłości mały ruch graniczny zostanie przywrócony.

Galeria

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • Ramzes 2019-10-11 10:24:40 81.190.*.*
  Komuchy w całej okazałości! Kiedy w końcu tym miastem przestaną rządzić poruskie odpadki czerwonej zarazy!?!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • toxic hacker 2019-10-10 09:47:07 109.70.*.*
  A czy Pan Komorowski zwrócił "babę mazurską"? Czy "przywłaszczył"?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • papke pytanko 2019-10-09 09:55:17 213.73.*.*
  Może mi ktoś powiedzieć co jako poseł dla regionu zrobił papke?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • anka333 2019-10-09 09:10:56 81.190.*.*
  Nasz były,ani zachować się nie umiał ani wysłowić-''walić dechą'' prymitywne
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • Jogi 2019-10-09 07:15:14 37.47.*.*
  Bul Komoruski, znany hydrolog i pilotów śmigłowca, współczesny Nikodem Dyzma.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • Młoda 2019-10-08 22:05:12 5.173.*.*
  Panu Komorowskiemu dziękujemy. Jak ktoś kto przegrał z Dudą może innym przynieść zwycięstwo ? Szogun dał początek końca PO. Całą kadencję stał w rozkroku. Życzę mu zdrowia ale na kogoś kogo on próbuję nie zagłosuję.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 1
 • wwwxwww 2019-10-08 19:54:25 83.5.*.*
  na zdjęciach CHŁOPY JAK DĘBY ... w rzeczywistości 1,5m ... w kapuluszu... i nawet wuefista też mikrus
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0