Jest przetarg na przebudowę ulicy Towarowej

Urzędnicy ogłosili przetarg na budowę ul. Towarowej od skrzyżowania z ul. Leonharda. Powstanie tej drogi to priorytetowe zadanie, którego realizacja pozwoli połączyć miasto z węzłami zjazdowymi południowej obwodnicy Olsztyna.

Projekt budowy ul. Towarowej od skrzyżowania z ul. Leonharda do projektowanej obwodnicy Olsztyna wraz z przebudową ul. Lubelskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Stalową do zaprojektowanego węzła drogowego w ciągu obwodnicy – to zadanie, którego wykonanie połączy miasto z obwodnicą.

Ratusz podzielił zadanie na kolejne trzy kolejne części. Pierwsza z nich to budowa ul. Towarowej w Olsztynie na odcinku od skrzyżowania z ul. Budowlaną, łącznie ze skrzyżowaniem, do projektowanej obwodnicy Olsztyna. Druga dotyczy przebudowy ul. Towarowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Leonharda (łącznie ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Budowlaną - bez tego skrzyżowania. Trzecie podzadanie to zaprojektowanie przebudowy ul. Lubelskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Stalową (łącznie ze skrzyżowaniem) do zaprojektowanego węzła drogowego w ciągu obwodnicy.

Przygotowanie projektu dla przebudowy Towarowej oraz starania o wydanie decyzji o pozwoleniu na ich realizację miasto rozpoczęło już w ubiegłym roku. Wyłoniono także firmę, która będzie pełniła nadzór nad kontraktami realizowanymi w ramach budowy.

Teraz miasto ogłosiło przetarg na realizację całej inwestycji. W zakres zadania wchodzi:

1) Budowa ul. Towarowej w Olsztynie na odcinku od skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Budowlaną (łącznie ze skrzyżowaniem) do projektowanej obwodnicy Olsztyna,

2) Przebudowa ul. Towarowej w Olsztynie na odcinku od skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Leonharda (łącznie ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Budowlaną (bez skrzyżowania),

3) Przebudowa ul. Budowlanej w Olsztynie,

4) Budowa zbiornika retencyjnego (przy ul. Budowlanej) pozwalającego na bezproblemowe odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z ul. Towarowej,

5) Przebudowa ul. Lubelskiej w Olsztynie na odcinku od skrzyżowania z ul. Budowlaną do zaprojektowanego węzła drogowego w ciągu obwodnicy

Nowa droga będzie spełniała rolę wylotu z miasta w kierunku wschodnim, a w momencie wykonania obwodnicy, będzie stanowiła niezbędny element umożliwiający szybkie i płynne połączenie obszaru miejskiego z obwodnicą - drogą krajowa nr 16. Nowa droga łącząca miasto z obwodnicą miałaby powstać do końca 2018 roku.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Heretykolog 2015-12-29 11:40:15 82.139.*.*
    A mi się wydawało, że razem z tą inwestycją powstanie jakiś nowy wiadukt nad torami i połączy w kolejnym miejscu Zatorze z Olsztynem. Przecież blokując centrum skierowaliście jeszcze więcej samochodów na wiadukt przy Limanowskiego. Taki wiadukt jest bardziej potrzebny niż uładnianie istniejących ulic.
    Odpowiedz Oceń: 19 1 Zgłoś treść