Nowy sprzęt dla Inspektoratu Transportu Drogowego

Cztery samochody wyposażone w laboratoria kontroli i monitoringu źródeł zanieczyszczenia środowiska trafią wkrótce do Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Nowe samochody będą wyposażone w specjalistyczny sprzęt służący m.in. do kontroli stanu układu hamulcowego pojazdów przewożących substancje niebezpieczne. Znajdzie się w nich również sonometr do kontroli poziomu natężenia hałasu generowanego przez pojazdy silnikowe, dymomierz z komputerem do pomiaru stopnia zadymienia, a także zestaw do badania paliwa znajdującego się w zbiornikach kontrolowanych pojazdów.

Ponadto jedno z aut będzie posiadało dodatkowo analizator spalin i zestaw wag samochodowych służących do kontroli mas oraz nacisków na osie przeciążonych pojazdów ciężarowych.

Umowa dofinansowania projektu została podpisana 9 listopada w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Koszt zakupu nowych samochodów oszacowano na 800 tys. zł, z czego ponad 480 tys. zł to pieniądze unijne, pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

Źródło: WWiM/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz