Nowy przypadek koronawirusa na Warmii i Mazurach. To kobieta z Olsztyna [AKTUALIZACJA]

Nowy przypadek koronawirusa na Warmii i Mazurach. To kobieta z Olsztyna [AKTUALIZACJA]
Na Warmii i Mazuurach odnotowano kolejny przypadek koronawirusa
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Na Warmii i Mazurach odnotowano jedno zachorowanie. Resort poinformował także o kolejnej ofierze śmiertelnej.

Po godz. 10 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zachorowaniach na Covid-19 w Polsce. Łącznie odnotowano nowych 8 przypadków, na Warmii i Mazurach jeden. To starsza kobieta z Olsztyna, która powróciła z Włoch. Jej stan jest dobry, przebywa w szpitalu w Ostródzie.

W kraju jest już 774 chorych na Covid-19. Resort poinformował także o kolejnej, dziewiątej już ofierze śmiertelenej. Jest to mężczyzna w wieku 68 lat, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki i miał choroby współistniejące.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • agaaga1@wp.pl 2020-03-24 11:24:12 83.9.*.*
  Wszyscy wiemy co dzieje się w ostatnim czasie. Jednymi z osób, które poświęcają siebie, swoje zdrowie, zdrowie swojej rodziny, są ratownicy medyczni. To przesympatyczni, zawsze służący pomocą ludzie, uśmiechnięci (nawet „dziś”), pomimo ogromnego zmęczenia. Z wieloma znam się osobiście(również z tymi, którzy jeżdżą na wezwania do potencjalnie chorych na koronawirusa)i wiem, że pracują po 17h dziennie. Nie mają czasu zjeść, napić się czegoś ciepłego, a co dopiero to przygotować. Od jakiegoś czasu staram się, w choć najmniejszym stopniu pomóc im, dowożąc jedzenie, napoje, kawę, podstawowe środki higieny osobistej itp. Jednak jedna osoba do pomocy to mało. Powoli kończą im się również środki ochrony (rękawiczki),czy płyny do dezynfekcji. Nie chodzi o pieniądze, a o pomoc „bezpośrednią”, żeby wiedzieli, że doceniamy ich pracę i pomagamy im jak możemy. Jeśli ktoś chciałby/mógłby w jakikolwiek sposób pomóc będę bardzo wdzięczna. Oto dane: WARMIŃSKO MAZURSKA STACJA TRANSPORTU MEDYCZNEGO 10-059 Olsztyn, ul. Polna 15, Pan Jacek: 788208958
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 2
 • syn lekarza 2020-03-24 11:20:20 95.160.*.*
  Chorych są tysiące, tylko że w Polsce mało wykonywanych jest testów i długo trwają!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 3
 • rftgyhjgtf 2020-03-24 10:59:58 77.111.*.*
  jakiś wykres może dajcie, mapkę .... fakturę za consulting wysłać na jaki adres?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2