Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-11-03 14:15

Redakcja

Nowości w programie "Ciepłe mieszkanie". Skorzysta więcej osób

Nowości w programie
Nowości w programie "Ciepłe mieszkanie". Miasto zachęca do wzięcia udziału w ankiecie
Fot. UM w Olsztynie

Wprowadzono zmiany w rządowym programie "Ciepłe mieszkanie", którego najważniejszym celem jest poprawa jakości powietrza oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Władze Olsztyna zachęcają do wypełnienia ankiety, aby samorząd mógł przystąpić do przedsięwzięcia.

reklama

Wprowadzenie zmian ogłosił odpowiedzialny za program Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Polegają m. in. na poszerzeniu katalogu beneficjentów o najemców lokali stanowiących własność gminy oraz wspólnoty mieszkaniowe obejmujące od trzech do siedmiu lokali mieszkalnych.

- Warunkiem przystąpienia do naboru jest przedstawienie szacunkowej liczby wspólnot oraz właścicieli chcących skorzystać z dofinansowania - mówi dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński. - Dane chcemy pozyskać przy pomocy dwóch ankiet. Jedna z nich jest skierowana do wspólnot, natomiast kolejna do właścicieli lub najemców lokali mieszkalnych.

Ankiety są dostępne na Platformie Konsultacji Społecznych. Termin na ich wypełnienie mija 26 listopada 2023 roku.

Uwaga! Udział w ankiecie nie jest tożsamy ze złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania. Ankieta ma na celu wyłącznie oszacowanie liczby zainteresowanych beneficjentów.

W programie "Ciepłe Mieszkanie" dofinansowanie można zdobyć na likwidację źródeł ogrzewania na paliwo stałe (kotły, piece), zakup kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła czy podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła (MPEC). Dodatkowo możliwe jest wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wentylacji mechaniczną z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie jest także przygotowanie dokumentacji projektowej powyższego przedsięwzięcia.

[ankieta dla wspólnot mieszkaniowych od trzech do siedmiu lokali] [ankieta dla właścicieli oraz najemców lokali będących własnością gminy Olsztyn] [szczegóły programu]

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl