Nowi w Indykpolu AZS Olsztyn

Nowi w Indykpolu AZS Olsztyn
Przemysław Stępień - nowy rozgrywający Indykpolu AZS; Atakuje Dawid Woch
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Nowym rozgrywającym Indykpolu AZS w miejsce Pawła Woickiego będzie 26-letni Przemysław Stępień, który rozpoczynał siatkarską przygodę w… Iławie. Natomiast nowym środkowym, o trzy lata od niego młodszy Dawid Woch, mistrz świata kadetów i mistrz Europy juniorów.

Stępień przyszedł na świat 7 lutego 1994 roku w Iławie. Tam w Zrywie Volley rozpoczął siatkarskie treningi, które prowadził Mieczysław Pietroczuk. W 2010 roku został zawodnikiem gdańskiego Trefla występując przez dwa lata w Młodej Lidze. W PlusLidze zadebiutował w 2012 roku grając w Treflu przez pięć sezonów. W 2017 roku przeszedł do Dafi Społem Kielce, a rok później na dwa sezony do ZAKSY, zdobywając z tym klubem mistrzostwo kraju i Puchar Polski. – Moje rozmowy z Indykpolem AZS przebiegały po mojej myśli, więc zdecydowałem się w nim zagrać – oświadczył. – Uważam, że w nowym sezonie olsztyński zespół będzie młody, ale z doświadczonym trenerem. Moja przyszła współpraca z trenerem Castellanim była jednym z głównych powodów dla których wybrałem olsztyński klub.

Przemysław Stępień

Z kolei Dawid Woch urodził się 16 maja 1997 roku w Częstochowie i to tam właśnie rozpoczęła się jego siatkarska kariera. Był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, mając m.in. za klasowych kolegów późniejszych mistrzów świata seniorów Jakuba Kochanowskiego i Bartosza Kwolka. W PlusLidze zadebiutował w 2016 r. grając w MKS Będzin, po czym na sezon przeniósł się do… Francji (Nice VB). Wróci do kraju występując kolejno w GKS Katowice i Viśle Bydgoszcz.

Dawid Woch

W ekipie Indykpolu AZS Olsztyn nie zobaczymy natomiast w nowym sezonie Tomasza Kowalskiego. Opuścił zespół po roku w nim spędzonym.

eljot

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz