Nowe wiaty ozdobiły Olsztyn (zdjęcia)

Olsztyńskie wiaty przystankowe, które najlepsze czasy miały już za sobą – zniknęły z naszych osiedli. Od nowego roku pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie korzystają już z nowych, estetycznych przystanków.

Produkcja i montaż nowych przystanków zakończyła się w grudniu ubiegłego roku. Od dwóch tygodni na olsztyńskich osiedlach królują więc nowe, eleganckie wiaty, których kolorystyka jest zgodna z założeniami planu estetyzacji miasta.

W sumie powstało 48 nowych przystanków. Była to jak dotychczas największa w historii Olsztyna wymiana wiat, które pojawiły się zarówno w najpopularniejszych wśród pasażerów miejscach oraz tam gdzie dotychczas były wyłącznie słupki przystankowe. Nowe wiaty utrzymane w szarej estetycznej kolorystyce wyposażone zostały w zależności od lokalizacji w gabloty informacyjne, ławki oraz kosze na śmieci.

- Wreszcie usunęli te paskudne, żółte przystanki, które podczas większego deszczu przeciekały. Teraz wygląda to zupełnie inaczej, oby tylko nie zostały zniszczone, bo tu u nas na Zatorzu to niestety różnie bywa - mówi nam Pani Joanna, którą spotkaliśmy na przystnaku przy ul. Jagiellońskiej.

Wykonawcą nowych wiat przystankowych w modelu Merkury, który już wcześniej można było zobaczyć na ulicy Warszawskiej jest polska firma Budotechnika z Pilchowic.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz