Nowe mieszkania w otulinie parku między Jarotami a Nagórkami. Drugi etap już w sprzedaży

Nowe mieszkania w otulinie parku między Jarotami a Nagórkami. Drugi etap już w sprzedaży
Osiedle Ostoja
Fot. Materiał Partnera

Przy ulicy Jarockiej, w sąsiedztwie powstającego parku miejskiego i zbiornika wodnego, w bliskości alei Sikorskiego, powstaje Osiedle Ostoja. Nowa inwestycja mieszkaniowa, wyróżniająca się świetnym położeniem i atrakcyjnymi cenami, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród olsztynian. Najlepszym tego potwierdzeniem jest sprzedaż niemal wszystkich 96 mieszkań w budynku A. W ostatnich dniach do oferty trafiło 98 nowych lokali w drugim budynku, których ceny zaczynają się już od 5990 zł/m2.

Osiedla Ostoja to zatopione w zieleni osiedle sześciopiętrowych budynków mieszkalnych o prostej i funkcjonalnej architekturze. Inwestycja powstaje na terenie przy ul. Jarockiej 21, zajmowanym kiedyś przez spółki komunalne PUDiZ i Skanska (zaledwie 350 metrów od alei Sikorskiego). W sąsiedztwie inwestycji powstaje park miejski ze sztucznym zbiornikiem wodnym, który ma się ciągnąć u podnóża Nagórek (od ulicy Paukszty, aż do ulicy Barcza). Osiedle Ostoja bezpośrednio z dwóch stron sąsiaduje już z zielenią, która w przyszłości ma stać się urządzoną zielenią parkową.

POWSTANIE NOWA ULICA

Inwestycję realizuje pod marką PM Development doświadczony deweloper z Mławy Marek Powązka. W ramach zawartej umowy, na gruncie miejskim przewidzianym od lat pod trasę NDP, w połowie ze środków Inwestora wybudowana zostanie nowa ulica. Jej zadaniem będzie skomunikowanie osiedla z aleją Sikorskiego. Na podstawie tej samej umowy, wykonane zostaną również instalacje odprowadzające wody opadowe do wspomnianego wyżej stawu parkowego u podnóża ulicy Paukszty, mającego też pełnić funkcję zbiornika retencyjnego.

PIERWSZY BUDYNEK JUŻ W BUDOWIE

Budowa Osiedla Ostoja rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. Pierwszy powstający budynek posiada już strop nad podziemną halę garażową i obecnie trwa murowanie ścian pierwszego piętra. W budynku A zaprojektowano 96 mieszkań oraz lokal usługowy, które rozeszły się w kilka miesięcy. W sprzedaży zostały ostatnie wolne lokale mieszkalne, których rzuty 3D i wirtualne spacery można obejrzeć na stronie www.ostoja.olsztyn.pl/lista-mieszkan

NOWA PULA MIESZKAŃ W OFERCIE

W związku z wieloma zapytaniami o mieszkania, 26 marca uruchomiona została przedsprzedaż drugiego budynku. Budynek B będzie niemal lustrzanym odbiciem budynku A. Jedyną różnicą będzie większa i pojemniejsza hala garażowa oraz brak lokalu usługowego w parterze. W bliźniaczym budynku B zaprojektowano identyczne jak w budynku A układy mieszkań. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe, w których dostępne będą windy. Przy samym budynku przewidziano zewnętrzne miejsca postojowe do nabycia na wyłączność do mieszkań trzy-pokojowych. Drugi budynek zlokalizowany będzie pomiędzy budynkiem A, a projektowanym budyniem C - bliżej planowanego parku miejskiego.

- Planując drugi budynek wzięliśmy pod uwagę opinie klientów. Nabywcy chwalą zaproponowane w pierwszym etapie układy funkcjonalne mieszkań, które ich zdaniem nie mają mankamentów. Przełożyło się to na wysoką sprzedaż i zainteresowanie ofertą. Dopiero w trzecim budynku przeanalizujemy, czy nie nasycił się jakiś rodzaj mieszkań i możliwe, że wówczas wprowadzimy nowe typy i metraże lokali – tłumaczy Piotr Kaczmarczyk, dyrektor sprzedaży Osiedla Ostoja w Olsztynie.

JAKIE MIESZKANIA DO WYBORU?

Tym samym w budynku B wybierać można spośród 7 typów mieszkań dostępnych na 6 piętrach: dwupokojowych (34 m², 38 m², 43 m²), trzypokojowych z aneksem (48 m², 51 m², 55 m²) oraz trzypokojowych z kuchnią (65 m²). W ofercie jest łącznie 98 lokali. Ich ceny zaczynają się już od 5990 zł/m2. Karty lokali w rzutach 2D i 3D oraz wirtualnymi spacerami można oglądać na stronie https://ostoja.olsztyn.pl/lista-mieszkan/

Rozpoczęcie budowy budynku B przewidziano do końca lipca br. a przekazanie kluczy nabywcom mieszkań do końca sierpnia 2023 r.

ZAREZERWUJ MIESZKANIE JUŻ TERAZ

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod numerami 782 411 611 i 724 393 513 oraz w biurze sprzedaży przy ul. Sikorskiego 19/117 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17). Pisać do nas można również na adres mailowy biuro@ostoja.olsztyn.pl

W naszym biurze pomożemy Ci także pozyskać kredyt mieszkaniowy. Nasz specjalista ds. kredytów Elżbieta Kalinowska (tel. 724 393 513) zbada Twoją zdolność kredytową, załatwi wszelkie formalności w banku oraz pomoże skompletować potrzebną dokumentację.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Wszystkie informacje dotyczące Osiedla Ostoja możecie śledzić na Facebooku. Zdjęcia, filmy, oraz nowinki z placu budowy, znajdziecie na naszym fanpejdżu pod adresem www.facebook.com/OsiedleOstoja Zachęcamy do jego polubienia i obserwowania.

Artykuł sponsorowany

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone