Nowa książka Dariusza Lisa z Braniewa. ''Wystarczy chcieć'' porusza tematy dotykające całej ludzkości

Nowa książka Dariusza Lisa z Braniewa. ''Wystarczy chcieć'' porusza tematy dotykające całej ludzkości
Fot. Materiały partnera

Polonista z Braniewa, Dariusz Lis wydał nową książkę. „Wystarczy chcieć”, bo taki tytuł nosi dzieło, porusza tematy niezwykle ważne dla całej ludzkości, a nawet przyszłych pokoleń.

„Wystarczy chcieć” to kolejna książka autorstwa Dariusza Lisa, z zamiłowania poety i prozaika, który na co dzień jako nauczyciel zaraża młodzież swoją miłością do polskiej literatury i języka. Publikacja ta wyrasta z głębokiego zaangażowania autora w sprawy ważne nie tylko dla nas, ludzi współczesnych, ale także dla kolejnych pokoleń i przyszłości naszej matki Ziemi. Podjęta problematyka dotyka tematów obecnie niezwykle ważkich, a mających wpływ na życie całej ludzkości.

Dariusz Lis ukazuje historię pozornie zwykłego człowieka, Marka, ułożonego, spokojnego pracownika korporacji, który w pewnym momencie dostrzega, że świat zmierza do całkowitej degradacji. I nie chodzi tu o upadek moralny czy też pewną społeczną znieczulicę, co niewątpliwie również wpisuje się w zakres tematów poruszanych w książce, ale o zaburzenie pewnego naturalnego porządku, wiążące się z groźbą katastrofy o globalnym wymiarze. Z tego powodu postanawia zmienić własne nawyki i przyzwyczajenia, a faktycznie wywrócić całe swoje dotychczasowe życie.

Zaczynając od siebie, stopniowo promieniuje dobrym przykładem na najbliższe otoczenie, krok po kroku zjednując sobie zapaleńców podobnych do siebie i swoim pozytywnym wpływem obejmując coraz szersze kręgi. Droga, którą wybiera, nie jest jednak łatwa. Jaką cenę przyjdzie zapłacić głównemu bohaterowi za swoje zaangażowanie i wrażliwość społeczną? Czy mu się uda? Czy jego przesłanie dotrze do innych?

Portal Miejski Olsztyn.com.pl jest patronem medialnym nowej publikacji Dariusza Lisa.

Fot. Materiały partnera

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ZOMO 2021-09-22 18:36:15 31.2.*.*
    super poglądy... popieram... ale fajnie że pieca "śmieciucha" się w domu nie pozbyłem - ogrzewanie na gaz wyłączam ekologicznie napalę węglem... bo nie stać mnie na prąd i gaz po podwyżkach... niech mi autor tego periodyku powie ... jak żyć -qwa jak żyć ekologu!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0