Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

Prawie milion złotych wart był tytoń oraz wyprodukowane z niego papierosy, które wykryli funkcjonariusze KAS oraz CBŚ z Olsztyna. Zatrzymano dwie osoby.  

Skuteczną akcję, w małej miejscowości w pobliżu Sochaczewa, mundurowi przeprowadzili na początku września - dla dobra śledztwa informacji wtedy nie upubliczniono.

W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze KAS Olsztyn zatrzymali samochód dostawczy wypełniony workami z krajanką. Funkcjonariusze ustalili miejsce, do którego pojazd się kierował i złożyli tam niespodziewaną wizytę. Na posesji, w której skład wchodziły budynek mieszkalny oraz przyległe magazyny, wykryto nielegalną fabrykę papierosów. Znajdowała się ona w jednym z magazynów, w którym ustawiono kompletną, profesjonalną linię produkcyjną.

Funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli tam także krajankę tytoniową, w sumie ponad 1400 kilogramów, oraz 3133 paczki gotowych papierosów. Wszystkie były oznaczone znakami towarowymi znanych producentów.

Wartość wykrytego surowca i towaru to prawie milion złotych. Gdyby te papierosy oraz tytoń trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 1,5 mln złotych z tytułu należnych podatków.

W trakcie działań zatrzymano dwie osoby, które zajmowały się nielegalną produkcją. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem, a grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło: KAS Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz