Niecodzienne interwencje ze zwierzętami. Uratowano lisa i bociana [ZDJĘCIA]

Niecodzienne interwencje ze zwierzętami. Uratowano lisa i bociana [ZDJĘCIA]
Uratowane przez funkcjonariuszy zwierzęta
Fot. RDLP Olsztyn, KWP Olsztyn

W nietypowych interwencjach z dzikimi zwierzętami w roli głównej brali udział leśnicy i policjanci. Leśnik uratował lisa, który wpadł do studzienki w powiecie ostródzkim, a policjanci ze Szczytna pomogli rannemu bocianowi.

Do pierwszej interwencji doszło na terenie Leśnictwa Tylice. W ubiegłą sobotę, 16 lipca, leśnicy dostali informację, że na placu budowy jednej z dróg w powiecie ostródzkim, w studzience znajduje się lis. Na miejsce pojechał leśniczy Jan Czapliński, który wraz z wykonawcą inwestycji rozpoczął poszukiwania zwierzęcia.

Po chwili odnaleziono przestraszone i wycieńczone zwierzę. Jednak kolejną trudnością było wydobycie lisa z pułapki. Ostatecznie użyto wędkarskiego podbieraka i po kilku chwilach zwierzę było wolne.

Na szczęście lisek nie ucierpiał, cieszy się wolnością i odzyskuje siły w swoim naturalnym środowisku.

Fot. RDLP Olsztyn

Z kolei policjanci ze Szczytna zaopiekowali się bocianem. W poniedziałek (20 lipca) przed godz. 20 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na DK 57 na trasie Szczytno-Biskupiec, spaceruje ptak, który prawdopodobnie jest ranny.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego sierż. Sebastian Chamera oraz st. post. Kamil Mendelewski, którzy znaleźli zwierzę w miejscowości Popowa Wola w gminie Dźwierzuty.

Ptak miał złamane skrzydło, był wyczerpany i miał problemy z poruszaniem się. W związku z tym, że była późna pora, bocian trafił na noc na komendę w Szczytnie, aby uchronić go przed niebezpieczeństwem. Stróże prawa skontaktowali się z pracownikami Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków, którzy niebawem przetransportują zwierzę do lecznicy i udzielą mu specjalistycznej pomocy.

Fot. KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Tomasx 2020-07-22 13:48:01 31.0.*.*
    Ratujcie bociany jak podrosną będą pięknym celem dla strzelców z Libanu gdzie co roku ginie kilka setek naszych bocianów
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Aga 2020-07-21 19:26:30 188.146.*.*
    Panowie, jesteście wspaniali. Zdrówka dla Was i pomyślności
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0