Niebezpieczny weekend na olsztyńskich drogach. Kolizja i przekroczenie prędkości o 50 km/h [WIDEO]

Niebezpieczny weekend na olsztyńskich drogach. Kolizja i przekroczenie prędkości o 50 km/h [WIDEO]
Kierowca przekroczył prędkość o ponad 50 km/h
Fot. KWP Olsztyn

W weekend na trasie Olsztyn-Szczęsne doszło do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragedią. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Z kolei na al. Warszawskiej pirat drogowy przekroczył prędkość o ponad 50 km/h.

Do zdarzenia doszło w sobotę na trasie Olsztyn-Szczęsne. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi. Kierujący oplem doznał niegroźnych obrażeń. Trafił do szpitala na obserwację.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Młody sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto wpłynęło 6 punktów karnych.

Również w sobotę na al. Warszawskiej w Olsztynie grupa policyjna SPEED zatrzymała pirata drogowego. Kierowca skody fabii przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W dodatku okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień, bo stracił je w 2017 r. Za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych.

Jednak to nie jedyne jego przewinienie. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany za nieopłaconą grzywnę.

Kierowca został ukarany mandatami i punktami karnymi. Po zapłaceniu grzywny został zwolniony.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożną jazdę.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz