Dziś jest: 23.02.2024
Imieniny: Damiana, Polikarpa
Data dodania: 2023-10-30 10:02

Redakcja

Nie żyje legendarny kibic olsztyńskiego AZS-u. „Wierny biało-zielonym barwom do końca”

Nie żyje legendarny kibic olsztyńskiego AZS-u. „Wierny biało-zielonym barwom do końca”
Andrzej Jaświn w grudniu skończyłby 85 lat. Był pasjonatem siatkówki i najstarszym morsem Olsztyna
Fot. SSPS AZS Olsztyn / Facebook

Nie żyje Andrzej Jaświn. Pasjonat siatkówki, od ponad 50 lat kibicujący olsztyńskim „akademikom”. W grudniu obchodziłby 85 urodziny.

reklama

Andrzej Jaświn to postać legendarna wśród olsztyńskich kibiców siatkówki. Znajomi postrzegali go jako człowieka niezwykle pogodnego, który ma „tysiące pomysłów na życie”. Poza siatkówką, wszyscy znali pana Andrzeja z morsowania. To regularne kąpiele w lodowatej wodzie, miały utrzymywać go w doskonałej formie. Bardzo chciał kibicować akademikom podczas meczów w nowej hali Urania. Życie napisało inny scenariusz.

O śmierci Andrzeja Jaświna poinformowało w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn. Tak zapamiętali go koledzy i koleżanki z trybun:

- Człowiek, który przez całe swoje życie kochał siatkówkę. Przyjaźnił się z Hubertem Jerzym Wagnerem. Kibicował akademikom, którzy zdobywali tytuły mistrzów Polski, ale był z nimi także gdy walczyli o powrót do tych najwyższych tytułów. Witał Mistrzów Świata kwiatami. Doceniał wysiłek każdego z nas, dziękował za kibicowanie w odległych zakątkach Polski. Ale też potrafił zwrócić nam uwagę żebyśmy tak nie przeklinali na meczach. Kupował czekoladki z okazji Dnia Kobiet. Zawsze serdeczny, uprzejmy, uśmiechnięty. Uwielbiał też morsować, dlatego nikogo nie dziwiło kiedy w lutym Andrzej chodził w sandałach. Poznaliśmy się pierwszy raz na wyjeździe do Rzeszowa kilkanaście lat temu, były wtedy Andrzejki. Częstował pysznym trunkiem, który miał ze sobą w pięciolitrowej butelce z kranikiem. Wierny biało-zielonym barwom do końca.

Andrzej Jaświn odszedł w nocy z soboty na niedzielę (28/29 października).

Rodzinie i bliskim pragniemy złożyć najszczersze kondolencje. 

Źródło: SSPS AZS Olsztyn / Facebook

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Zofia Barankiewicz 2023-10-30 22:29:56 46.205.*.*
  Cześć pamięci ANDRZEJA JASWINA pracował z moim mężem Andrzejem Barankiewiczem był człowiekiem pogodnym i miał wiele zainteresowań zawsze podziwiał męża który też lubial motory i podróże Był na pogrzebie Męża JUŻ prawie nie ma nikogo z pracowników dawnych kin on był kinooperator jak mój mąż Można by powiedzieć że był To OSTATNI MOHIKANIN żegnaj przyjacielu niech ci ziemia będzie lekką
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • greg 2023-10-30 22:25:21 2a02:a311:c53a:*
  85 lat piękny wiek, nie jesteśmy nieśmiertelni, pożył sobie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • gość 2023-10-30 10:08:39 2a00:f41:8b8:*
  czytałem o nim legendy, ale było to dawno temu, zabił smoka i zmarzł
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 34

www.autoczescionline24.pl