Imieniny: Felicji, Teofila, Zyty
Data dodania: 2010-04-23 09:18

Natalia

(Nie)szczęśliwa siódemka AZS UWM Olsztyn

Olsztyńskim akademikom nie udało się pokonać Delecty Bydgoszcz. Po wyrównanym meczu podopieczni Mariusza Sordyla ulegli bydgoszczanom 2:3.

Pierwszy pojedynek obu zespołów w Olsztynie zakończył się zwycięstwem podopiecznych Waldemara Wspaniałego 3:2. Aby myśleć o piątym miejscu na koniec sezonu 2009/2010 siatkarze AZS UWM Olszyn musieli dwukrotnie pokonać Delectę Bydgoszcz na ich własnym parkiecie. Niestety, nie udało się.

Drugie spotkanie II rundy play-off zakończyło się dla olsztyńskich akademików równie fatalnie, jak to w Olsztynie.  Bydgoszczanie szybko objęli prowadzenie w pierwszym secie, a  siatkarze AZS nie potrafili skończyć wielu ataków i popełniali  błędy przede wszystkim w polu serwisowym. Początek drugiej partii był już bardziej wyrównany, jednak mimo wszystko także ta część zakończyła się na korzyść gospodarzy, którzy w całym meczu objęli prowadzenie 2:0. Po tym secie olsztynianie podjęli  walkę i wygrali  dwie kolejne partie z wynikami 30:28, 25:20. O końcu rywalizacji zdecydował tie-break. Niestety jego rezultat nie był korzystny dla olsztynian, którzy przegrali go 15:13. Porażka oznacza, że AZS UWM Olsztyn zakończył  sezon 2009/2010 na 7. pozycji.

Skład obu drużyn podczas wczorajszego spotkania w bydgoskiej hali ''Łuczniczka'':

AZS UWM Olsztyn: Paweł Siezieniewski, Tomasz Tomczyk, Dawid Gunia, Marcelo Hargreaves Da Costa, Jakub Oczko, Wojciech Winnik, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Paulo Anchieta Veloso Pinto, Tomasz Kowalczyk, Maciej Kusaj, Tomasz Józefacki.

Delecta Bydgoszcz: Stanisław Pieczonka, Piotr Gruszka, Wojciech Jurkiewicz, Piotr Lipiński, Dawid Konarski, Michal Cerven, Michał Dębiec (libero) oraz Grzegorz Szymański, Paweł Woicki, Martin Sopko, Tomasz Wieczorek.

MVP meczu został wybrany atakujący Delecty Bydgoszcz - Dawid Konarski.

Źródło: Własne/azsuwmolsztyn.com.pl