Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
01.08.2026 Juliana, Justyna, Nadii Pogoda 16/21

Nie lubi być nazywana ''córką Norbiego''. Nie chce być z nim kojarzona

Monika Smolik ·
Nie lubi być nazywana ''córką Norbiego''. Nie chce być z nim kojarzona
Norbi i jego córka Iga DudziukFot. Norbi; Iga Dudziuk / Facebook

Norbiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Muzyk w latach 90. ubiegłego wieku nagrał przeboje, które nuciła cała Polska. Nie każdy wie, że artysta ma dorosłą córkę. Jednak 25-letnia Iga nie chce być z nim kojarzona.

reklama

Norbi, a właściwie Norbert Dudziuk to muzyk urodzony w Ostródzie, jednak przez lata był związany z Olsztynem. To w stolicy Warmii i Mazur artysta ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie skrzypiec. Jednak z muzyką klasyczną ma niewiele wspólnego. Norbi zadebiutował w 1997 r. albumem studyjnym, zatytułowanym „Samertajm”. Wydawnictwo promował m.in. singlem „Kobiety są gorące”, który stał się ogólnopolskim przebojem. Od tamtej pory jego kariera nabrała tempa. Norbi od kilku lat prowadzi wraz z Izabella Krzan teleturniej „Koło fortuny” emitowany na kanale TVP2.

Nie każdy jednak wie, że muzyk ma także dorosłą córkę, która poszła w ślady ojca. Dudziuk wyznał w programie Kuby Wojewódzkiego, że przestrzegał ją przed branżą związaną z show-biznesem.

- To ciężki zawód, jesteś narażony na wiele stresu. Ja to powiedziałem wielokrotnie: Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby przyjąć na klatę obelgi, pochwały i wszelkie inne rzeczy – nie idź w to, po prostu nie wchodź. Jeżeli chwytasz to, łapiesz i przyjmujesz na klatkę piersiową, to znaczy, że jesteś gotowy i przygotowany do tego zawodu – powiedział u Wojewódzkiego.

Młoda kobieta jednak nie posłuchała rodzica i w 2021 r. nagrała swój debiutancki singiel „A jednak”. Iga Dudziuk w trakcie nagrań nie prosiła ojca o pomoc. Norbi przed wydaniem singla nawet go nie słyszał. Jego córka jednak nie chce być kojarzona ze znanym rodzicem, o czym mówiła w „Pytaniu na Śniadanie”.

- Straszliwie nie lubię, bo się nazywam Iga Dudziuk, a nie „córka Norbiego”. Jest taka łatka i bardzo ciężko ją odkleić od siebie, bo ludzie cały czas oceniają cię przez nią – stwierdziła Iga.

Fot. Iga Dudziuk / Facebook

Relacje ojca z córką nie były trudne. Norbi rozwiódł się z mamą Igi, Julią, gdy ta była jeszcze małą dziewczynką. Ale kobieta ma także miłe wspomnienia z dzieciństwa.

- Moi rodzice się rozwiedli, jak byłam bardzo mała i te relacje zawsze są przez to skomplikowane. Ale pamiętam, jak np. razem słuchaliśmy płyt, więc to zamiłowanie do muzyki zawsze było w domu. Wybieraliśmy jakąś konkretną płytę i cały dzień słuchaliśmy tego artysty – zdradziła Iga.

Galeria

Komentarze (17)


  • Adi 2023-03-24 19:23
    Do rżnięcia😁
    Odpowiedz 3 0
  • Jaki 2023-03-15 09:57
    Nie lubiłem nigdy Norbiego, ale szczerze podziwiam, że wyszedł z grzania. Wielu nie przeżyło lub mają zryte banie. A tu od lat ogarnia i idzie mu całkiem dobrze.
    Odpowiedz 8 2
  • Limanowskiego 19 2023-03-15 09:17
    A handlowanie Technics'em z Berlina Zachodniego to co w CV brak ?
    Odpowiedz 9 1
  • hyu 2023-03-15 08:29
    Nie lubi być nazywana ''córką Norbiego''. Nie chce być z nim kojarzona -nie dziwię się ! hahahah....
    Odpowiedz 7 1
  • Twoja Stara 2023-03-15 07:58
    Zatorze się za Ciebie wstydzi.
    Odpowiedz 14 3
  • Adacho 2023-03-15 04:25
    Norbi? A kto to jest Norbi?
    Odpowiedz 9 1
  • Bądźmy szczerzy 2023-03-14 22:20
    Gdyby nie była CÓRKĄ NORBIEGO, to nie miała by zajawki na muzykę, nie wpadła by na pomysł karania ludzi swoim śpiewem nawet nikt by nie wpadł na pomysł zaproszenia jej do pytania na śniadanie. Niewdzięczność sfeminizowanych Julek.
    Odpowiedz 40 2
  • hipolit 2023-03-14 13:28
    Norbi żaden powód do dumy,jedna piosenka na koncie
    Odpowiedz 18 10
  • Weronn 2023-03-14 12:33
    oooo córka Norbiego!
    Odpowiedz 4 5
  • Prle 2023-03-14 11:26
    Ciekawe, czy nazwisko pomogło, czy przeszkadzało w znalezieniu pracy w radiu.
    Odpowiedz 30 1
  • Zenek M. 2023-03-14 11:20
    Heh, coś na zasadzie jak z tą dziewczyną, która brała udział w pobiciu w minionych dniach - nakręciła filmik, pokazała twarz i elo elo, ale nie chcę by ktoś publikował mój wizerunek... A teraz część osób kliknie w poszukiwaniu singla Pani Igi...
    Odpowiedz 4 4

Proponowane artykuły