Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2016-11-29 09:58

ck

Naukowcy z Olsztyna będą współpracować z kolegami z Japonii

Prowadzenie wspólnych projektów badawczych, wymiana naukowców i studentów, organizowanie wspólnych szkoleń i seminariów naukowych - to tylko niektóre z założeń trójstronnej współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim a Uniwersytetem Rolniczym i Medycyny Weterynaryjnej w Obihiro w Japonii.

reklama

Założenia przyszłej współpracy omówione zostały podczas wizyty delegatów olsztyńskich jednostek w Japonii, zainicjowanej przez prof. Dariusza Skarżyńskiego, zastępcy Dyrektora IRZiBŻ ds. Naukowych oraz prof. Kiyoshi Okuda, rektora Uniwersytetu w Obihiro, którzy od wielu lat podejmują wspólne działania naukowe m.in. w obszarze biologii rozrodu.

Wizyta prof. Skarżyńskiego i prof. Jerzego Jaroszewskiego (pro-rektora ds. nauki UWM) w Obihiro miała charakter roboczy - goście odbyli szereg spotkań z władzami i naukowcami oraz odwiedzili najważniejsze jednostki naukowo-organizacyjne Uniwersytetu, m.in. Instytut Chorób Pierwotniaczych - jedną z najlepszych jednostek naukowych Japonii, numer jeden w rankingu parametrycznym Ministerstwa Nauki Japonii. Z kolei podczas seminarium naukowego prof. Skarżyński zaprezentował ofertę naukowo-badawczą olsztyńskiego Instytutu PAN i przedstawił założenia współpracy naukowo-badawczej z zakresu nauk biomedycznych, badań żywności, zdrowia publicznego oraz rozrodu zwierząt i ludzi.

Rewizyta partnerów z Obihiro i podpisanie umowy o współpracę odbędzie się w pierwszym kwartale 2017 roku.

Źródło: PAN Olsztyn

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl