Na Nagórkach powstanie nowa szkoła

Na Nagórkach powstanie nowa szkoła
Fot. UM Olsztyn

Już od nowego roku szkolnego przy szkole przy ul. Turowskiego zacznie działać oddzielny obiekt. Będzie to Szkoła Podstawowa nr 12, w której mają się znaleźć 24 klasy.

Obecnie w siedzibie szkoły mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4. Jednak od września uczniowie klas I-III będą się uczyć w osobnym budynku. Takie rozwiązanie ma zapewnić uczniom poczucie bezpieczeństwa i pozwoli tworzyć własną społeczność w szkole. Teraz trwają prace projektowe, a wkrótce ruszy remont. Placówka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt dla edukacji wczesnoszkolnej.

W budynku powstanie również świetlica, która będzie otwarta w godzinach 6:30-16:30. Zajęcia mają zaczynać się o godz. 9, będzie jedna zmiana. W klasach pierwszych będą prowadzone innowacje z języka angielskiego i matematyki, których celem jest rozwój badawczych postawy uczniów poprzez projektowanie, odkrywanie i przeprowadzanie własnych eksperymentów.

W placówce będą funkcjonowały także dwie sale gimnastyczne, boisko szkolne, aulę szkolną ze sceną, salę konferencyjną, bibliotekę szkolną z czytelnią oraz centrum multimedialnym, pracownię informatyczną.

Uczniowie klas pierwszych będą miały trzy oddziały, z kolei w całej szkole mają być 24 klasy. Wolne są jeszcze 22 miejsca. 19 sierpnia rozpocznie rekrutacja uzupełniająca, która będzie trwała 2 dni.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz