Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2024-02-12 08:30

Mateusz Sikorski

Na ekspresówkę do Biskupca kierowcy będą musieli poczekać. Drogowcy ponownie wybiorą wykonawcę odcinka

Na ekspresówkę do Biskupca kierowcy będą musieli poczekać. Drogowcy ponownie wybiorą wykonawcę odcinka
Na realizację odcinka drogi S16 między Olsztynem a Biskupcem kierowcy będą musięli jeszcze poczekać
Fot. GDDKiA Olsztyn

Planowane przedłużenie drogi ekspresowej S16 na odcinku Olsztyn-Barczewo-Biskupiec to 30 kilometrów dwupasmówki. Inwestycja napotkała jednak problemy. Uczestnicy przetargów nie zgadzają się z decyzjami olsztyńskiego GDDKiA, a sprawa znalazła finał w sądzie. 

reklama

Budowa odcinka drogi ekspresowej S16 podzielona została na dwie części. Pierwszą z nich - między Olsztynem a Barczewem - wykonać miałby zwycięzca przetargu Budimex z ceną ponad 507 mln zł. Na wykonawcę odcinka Barczewo-Biskupiec wybrano firmę PORR z ceną 457 mln zł. Z tymi rozstrzygnięciami nie zgadzają się jednak pozostali uczestnicy przetargów. 

Skargę co do odcinka Barczewo-Biskupiec złożyło trzech uczestników przetargu. Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła jednak te trzy odwołania. Niezadowoleni wykonawcy zamierzają walczyć dalej. Skargę do sądu w tej sprawie złożyła firma Polimex. 

Inaczej wygląda sytuacja z odcinkiem Olsztyn Wschód - Barczewo. Tutaj Krajowa Izba Odwoławcza nakazała powtórzyć wybór najkorzystniejszej oferty. Według KIO wykonawcy w toku postępowania nie byli traktowani w jednakowy sposób, a drogowcy nie powinni odrzucać oferty Polimexu. 

Przedstawiciele olsztyńskiego GDDKiA nie zgodzili się z decyzją Krajowej Izby Odwoławczej i złożyli sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie. W środę (7 lutego) został ogłoszony wyrok. Okazał się on niekorzystny dla drogowców. To oznacza, że trzeba będzie jeszcze raz ocenić oferty i dokonać powtórnego wyboru wykonawcy. Z tego powodu przesunięciu ulegną terminy. Na drogę szybkiego ruchu z Olsztyna do Biskupca kierowcy będą musieli jeszcze poczekać. 

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Stasia 2024-02-12 12:34:59 83.28.*.*
    A po co nam wielkie autostrady, wystarczy to co jest poszerzyć zrobić dwa pasy w każdym kierunku i będzie super i na pewno dużo taniej
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 11

www.autoczescionline24.pl