Muzeum Sportu po pandemii

Muzeum Sportu po pandemii
Olsztyńskie Muzeum Sportu
Fot. OSiR

Do rozpoczynających użytkowanie po przerwie obiektów sportowych w Olsztynie, dołączyło w środę 20 maja mieszczące się w hali "Urania" Muzeum Sportu im. Mariana Tadeusza Rapackiego.

Będzie czynne w godz. 9-15. Z uwagi na pandemię jego zwiedzanie może się odbywać na nieco innych warunkach niż wcześniej.

- Osoby, które chcą wejść do muzeum powinny umówić się telefonicznie (519-566- 849 lub 89 533-17 47 – red.) - wyjaśnia Tomasz Lenkiewicz z Muzeum Sportu. – Podczas zwiedzania może przebywać 10 osób z dwumetrowym dystansem, oczywiście w maseczkach i rękawiczkach ochronnych. Przed wejściem (przez  części administracyjną hali) i po wyjściu trzeba zdezynfekować ręce – podkreśla Tomasz Lenkiewicz. 

Przypomnijmy, Muzeum Sportu w Olsztynie powstało w 1988 roku, a jego głównym inicjatorem był Marian Tadeusz Rapacki. Jego pierwszą siedzibą była świetlica klubowa OKS w trybunach stadionu przy al. Piłsudskiego 69 a. W 1992 roku właścicielem stadionu zostało miasto obejmując, poprzez Ośrodek Sportu i Rekreacji, pieczę nad placówką. 14 października 2004 roku otrzymało siedzibę w hali Urania. Uchwałą Rady Miasta z 29.07.2009 r. nadano olsztyńskiemu Muzeum Sportu imię Mariana Rapackiego.

Lech Janka

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz