Motomikołaje na Starym Mieście. Kwestowali na rzecz chorego kolegi [ZDJĘCIA]

Motomikołaje na Starym Mieście. Kwestowali na rzecz chorego kolegi [ZDJĘCIA]
Była to już 9. odsłona zbiórki zorganizowana przy współpracy dwóch klubów motorowych z Olsztyna
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Już po raz 9. na olsztyńskiej starówce zmotoryzowani Mikołaje przeprowadzili doroczną kwestę.

Podobnie jak to ma miejsce od kilku lat członkowie olsztyńskiego klubu motocyklowego "Tabun" przed świętami przeprowadzili charytatywną zbiórkę pieniędzy.

- W poprzednich latach zbieraliśmy na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, ale w ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że choruje jeden z nas, Przemek "Mroczek" Mroczkowski, który zmaga się z guzem mózgu. Teraz zbieramy na jego leczenie - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl Piotr Milanowski z Klubu Motocyklowego "Tabun".

Już tradycyjnie na olsztyńskiej starówce darczyńcy mogli liczyć na przejażdżki motocyklami, słodkie upominki, możliwość sfotografowania się na stalowych zaprzęgach, a na najbardziej hojnych darczyńców czekały rabaty do wspierających akcje olsztyńskich restauracji, pubów i lokali gastronomicznych.

- W tym roku mieliśmy także nową atrakcję pod hasłem "zaprzęg św. Mikołaja", gdzie podczepionych było kilka motocykli, a do tego sanie. Można było wejść na nie i zrobić sobie zdjęcie - dodał Malinowski.

Dzięki współpracy z Klubem Miłośników Motocykli Zabytkowych "Rotor" wszyscy odwiedzający mieli również sposobność zobczyć motocykle, które pamiętają m.in. czasy PRL-u.

Podczas poprzedniej zbiórki udało się zebrać ok. 6 tys. zł.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000