MOK przedstawia kolejne gwiazdy Olsztyńskiego Lata Artystycznego

W tym roku, podobnie jak w poprzednich sezonach, do Olsztyna przyjadą gwiazdy muzyki i kabaretu. Miejski Ośrodek Kultury zdradził pierwsze gwiazdy, które wystąpią w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że już wkrótce ruszy Olsztyńskie Lato Artystyczne. W tym roku impreza potrwa od 30 czerwca do 2 września. MOK przygotował m.in. 54 koncerty przedstawicieli różnych gatunków muzycznych i 3 występy kabaretowe. Nie zabraknie również dobrze znanych z poprzednich lat imprez, spektakli teatralnych czy projekcji filmowych.

W nawiązaniu do tradycji Olsztyńskich Nocy Bluesowych w tym roku odbędzie się Bluesowa Sowa, na której wystąpią Bette Smith, Boogie Boys i The Road Dogs. MOK planuje także kolejne edycje znanych już imprez, takich jak: Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru „Warmia”, Local Warming Electronic Festival czy Konkurs Młodych Zespołów „Fest Muza”. Powróci także Hitano – Dzień Kultury Romskiej.

Na olsztyńskiej scenie pojawią się gwiazdy. Wystąpią m.in. Kuba Badach, Leszek Możdżer, Kortez, Big Day, Ania Rusowicz, Natalia Niemen, Riverside, Electric Light Orchestra Classic, Piotr Machalica, a także Tomasz Stockinger, który wykona przeboje artystów z dwudziestolecia międzywojennego. Nie zabraknie też kabaretów – w tym roku rozśmieszać będzie Kabaret Neo-Nówka i Kabaret Moralnego Niepokoju.

Tegoroczną nowością będzie projekt „Autobus Kultury”, czyli platforma artystyczno-animacyjna, która będzie jeździć po mieście. Autobus co tydzień odwiedzi inną dzielnicę. Oferta jest skierowana do mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w wydarzeniach kulturalnych.

Wkrótce więcej informacji na temat OLA 2019.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • johnnnny 2019-05-31 08:50:53 5.172.*.*
  nikogo nie znam
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-05-30 22:05:36 83.6.*.*
  Fajne nazwiska. Jestem pozytywnie zaskoczony.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-05-30 20:08:51 37.47.*.*
  MOK już zasłynął w Polsce orłem z genitaliami. Dzisiaj zajmuje się tym Prokuraturą. Jak słyszę że MOK coś organizuje to mam obawy czy coś nie sknoci. Ale tak to jest jak Popaprancy za coś się wezmą to wszystko zniszczą. Przez 8 lat nie było ,,piniędzy" jak mawiał minister finansów Rostowski na nic. Jak państwo nie da wszystkim mieszkańcom dorobić się a ma pieniądze dla swoich kolesiów to zakończyło się klęską.
  Odpowiedz Oceń: 12 1 Zgłoś treść
 • olnyyy 2019-05-30 16:52:21 88.156.*.*
  MOK coraz bliżej dziury przy wysokiej bramie!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść