Młodzi piłkarze z Polski i zagranicy walczą w Stomil Cup [ZDJĘCIA]

Młodzi piłkarze z Polski i zagranicy walczą w Stomil Cup [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Już po raz piąty w olsztyńskiej hali widowiskowo-sportowej Urania trwa największy młodzieżowy turniej piłkarski "Stomil Cup". Udział w imprezie biorą 22 zespoły z Polski i zagranicy.

Kolejna, już piąta, edycja "Stomil Cup" rozpoczęła się w czwartkowe popołudnie konferencją trenerską zorganizowaną przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

W piątek, na sztucznej murawie hali widowiskowo-sportowej Urania, zmagania rozpoczęli piłkarze z rocznika 2004/2005. W tej kategorii wystąpiły drużyny Stomilu Olsztyn, Talentu Białystok, Don Bosco Ostróda, Zniczu Pruszków, ŁKS-u 1926 Łomża, VfL Osnabrück, Championu Warszawa, MKS-u Jeziorany oraz AP Stomil Olsztyn. Swój mecz rozegrała także kobieca reprezentacja Stomilu z kadrą województwa (rocznik 2002 i młodsi).

W sobotę do rywalizacji stanęli piłkarze z rocznika 2002, w której zagrał również m.in. zespół Bałtiki Kaliningrad.

Głównym punktem sobotnich zmagań będzie jednak mecz gwiazd. O godz. 20 zmierzą się gwiazdy Legii Warszawa z czasów, kiedy to legioniści grali w Lidze Mistrzów z gwiazdami Stomilu Olsztyn. Swój udział zapowiedzieli m.in. były Tomasz Sokołowski, Maciej Szczęsny, Radosław Michalski, Cezary Kucharski, czy też Jerzy Podbrożny.

Turniej zakończy się w niedzielę. Jednym z głównych organizatorów przedsięwzięcia jest Mariusz Borkowski, prezes Stomilu Olsztyn.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz