Miasto szuka chętnych do koordynowania OBO

Miasto szuka chętnych do koordynowania OBO
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Urzędnicy poszukują chętnych do Zespołu Koordynującego, który ma oceniać projekty zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Kandydatury można zgłaszać przez tydzień.

Na majowej sesji Rady Miasta przegłosowano uchwałę dotyczącą OBO. Od teraz na projekty będą mogli głosować wszyscy mieszkańcy Olsztyna, także ci niezameldowani. Aby VII edycja mogła być zrealizowana konieczne jest powołanie Zespołu Koordynującego.

- Zespół dokonuje oceny formalnej projektów zgłoszonych do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To m.in. konieczność sprawdzenia, czy projekt został zgłoszony w terminie, czy jego zakres dotyczy zadań własnych gminy albo poprawność wypełnienia wszystkich pól formularza wniosku - wyjaśnia dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska.

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele: prezydenta, mieszkańców miasta, którzy nie są radnymi, pracowników urzędu miasta, radnych Rady Miasta Olsztyna, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli rad osiedlowych. Każda z wymienionych grupa ma po trzech przedstawicieli.

Zgłoszenia można składać do kolejnego poniedziałku, 17 czerwca do godz. 12. Z kolei losowanie kandydatów przewidziano na godz. 15 w urzędzie miasta. Formularz znajduje się na stronie urzędu miasta i OBO pod adresem https://formularz-obo.olsztyn.eu/.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz