Miasto (nie)wolne od futbolu

Hasło - ''Olsztyn Miasto Wolne Od Futbolu'' wywołało spore zamieszanie. Ratusz chcąc wyjść z twarzą z podbramkowej sytuacji, twierdzi, że hasło było celowym zabiegiem mającym uaktywnić lokalnych przedsiębiorców.

Kilka tygodni temu ratusz pochwalił się swoim nowym pomysłem. Wymyślono, że Olsztyn zostanie ''uwolniony'' od piłki nożnej podczas  Euro 2012. Uwolniony, znaczy, stolica Warmii i Mazur w tym czasie będzie centrum wydarzeń o charakterze niepiłkarskim. Pomysł nie spodobał się mieszkańcom regionu. Pojawiały się głosy, że władze Olsztyna po raz kolejny nie potrafią wykorzystać szansy, której z pewnością nie przegapią inne polskie miasta.

Ratusz wyjaśniał jednak, że nie zamierza  zabierać miastu atmosfery piłkarskiego święta, a jedynie zapewnić atrakcje dla tych, którzy za piłką nie przepadają. Zapewniono również, że dla kibiców zostaną stworzone atrakcyjne miejsca gdzie będą mieli możliwość swobodnego śledzenia zmagań piłkarskich.

Tłumaczenia urzędników nie uspokoiły jednak olsztynian, którzy nadal twierdzili, że hasło ''Olsztyn miasto wolne od futbolu'' jedynie odstraszy turystów i gości, którzy nie będą zagłębiać się w przewrotny charakter projektu.

Być może dlatego,  na kolejnej konferencji, ratusz ujawnił, że hasło ''Olsztyn miasto wolne od futbolu'' miało być jedynie zagraniem taktycznym zwracającym uwagę mieszkańców miasta i lokalnych przedsiębiorców na przygotowanie Olsztyna do piłkarskiego święta. Cel został osiągnięty, bo przedsiębiorcy: restauratorzy i hotelarze, już znaleźli kilka atrakcyjnych rozwiązań, które mogą przyciągnąć turystów właśnie do nas. Padły nawet propozycje wprowadzenia 20% rabatu na  część usług, w trakcie trwania Euro 2012.

Przemyślana taktyka, czy nie do końca przemyślany projekt, z którego trzeba było się wycofać? Jedno jest pewne, w końcu mówi się o przygotowaniach do Euro 2012. Miejmy nadzieję, że na rozmowach się nie skończy, a stolica Warmii i Mazur skorzysta na Euro 2012 tak jak inne polskie miasta.

Źródło: Własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • ewka s. 2010-10-17 15:34:45 88.156.*.*
  o i znowu... człowiek ma nadzieję, że przeczyta coś konkretnego, zjadliwego czy może pochlebnego - tak czy owak opinię, a tu zmyłka
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ele 2010-09-23 20:01:17 77.236.*.*
  BRAWO, BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO!!!!!!!!!! Nareszcie ktoś pomyślał o ludziach, którzy nie pasjonują się piłką nożną. Dlaczego tzw."nie-kibice" mają być zawsze dyskryminowaną częścią społeczeństwa? VIVAT OLSZTYN!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • mrhruhmm 2010-09-14 14:45:09 83.24.*.*
  SUPER! mieszkam w warszawie i już się boję tego najazdu głośnych kibiców i korków w całym mieście. chętnie przyjadę do olsztyna odpocząć od zgiełku!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • kru 2010-09-14 12:27:38 81.219.*.*
  Olsztyn jest miastem "wolnym od futbolu" już od kilkunastu dobrych lat...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść